Książka "My, dzieci z Dworca Zoo"

Wydana w 1978 roku książka jest zapisem magnetofonowym z rozmów z Christiane F., młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. Opowiedziana historia zawiera wspomnienia i stanowi autobiografię dziewczyny, z której dowiadujemy się o jej uzależnieniu oraz o tym jak wyglądało życie jej rówieśników w połowie lat 70. W książce pojawiają się, często niezwykle tragiczne, historie jej znajomych. Tytułowy Dworzec ZOO stanowił centrum życia ich małej społeczności: tam oczekiwali na klientów, aby zarobić na kolejną działkę narkotyku, widywali się towarzysko oraz wymieniali się narkotykami. Po fenomenie książki w 1981 roku, na jej podstawie powstał film, w którym wystąpił sam David Bowie.

Serial "My, dzieci z Dworca Zoo"

Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć ośmioodcinkową serialową wersję "My, dzieci z Dworca Zoo". Produkcja powstała pod szyldem Amazon, który w naszym kraju będziemy mogli obejrzeć na HBO GO. Serial zadebiutuje już 19 lutego, a na serwisie HBO będziemy mogli zobaczyć go już 27 lutego. Produkcja ma być luźną adaptacją głośnej książki i ma skupić się na perypetiach szóstki nastolatków z Berlina Zachodniego, którzy prowadzą destruktywny, przepełniony twardymi narkotykami styl życia. 

Twórcy i obsada serialu

Twórcą nowej produkcji jest Annette Hess, a w obsadzie pojawili się Jana McKinnon, Lena Urzendowsky, Lea Drinda, Bruno Alexander, Michelangelo Fortuzzi, Jeremias Meyer, Angelina Häntsch, Sebastian Urzendowsky oraz Bernd Hölscher.

Już teraz obejrzyj zwiastun zapowiadanego serialu: