Sufjan Stevens - Mystery of love 
Piosenka która otula jak ciepły wiatr i wpuszcza ten wiatr w żagle. Poznałam ją dzięki filmowi “Call me by your name” .
 
Cigarettes After Sex - Sweet
Na leniwy niedzielny poranek i chwile oddechu. Daje przestrzeń do własnych przemyśleń. 
 
Son Lux - Easy  
Kocham wykonanie tej piosenki z Montreux Jazz Festival, wraz z Woodkidem.  Niesamowite. Warto posłuchać wraz z klipem. Charyzmatyczne wokale, i ten perkusista!

Rosalia - A Pale
Rosalia to teraz mój numer jeden. Uwielbiam tę dziewczynę i świat który wokół siebie stworzyła. Podziwiam jej karierę na światową skalę, wielki głos i charyzmę. Wspominam koncert który mogłam usłyszeć na Openerze, tuż przed swoim. Jej nowy singiel daje power. 
 
Bovska - Będę przy Tobie 
To piosenka przy której można zamknąć oczy i wziąć głębszy oddech. Pomyśleć o tym kto jest blisko ciebie, albo kogo chciałabyś mieć blisko. I zaśpiewać ze mną refren. 

Sampha - Blood on Me
Ten facet wyrywa mi duszę. Trafia prosto w serce. 

Leon Bridges - River
Jeśli męskie wokale, to takie jak Leona. To prosta piosenka, nie rozbudowana w strukturze, ale ma wszytko czego potrzeba, by poczuć więcej.  

Róisin Murphy - Overpowered 
Piosenka przez którą pokochałam Roisin. Królowa elektroniki. Piosenka zmusza Cię do działania. Posłuchaj linii synthowego basu.
 
Bjork - All Is Full of Love 

Klasyk od Bjork, który ani trochę się nie zestarzał. Ta kobieta to chodząca tajemnica, która od zawsze pobudza moją wyobraźnie i twórczą energię. Podziwiam ją. 
 
Phoenix -If I Ever Feel Better 

Od kiedy usłyszałam ich na koncercie, pokochałam na wieki. Tej piosenki często słucham w podróży. Lubię oglądać przelatujące za oknem obrazy, mając ją na słuchawkach. 
 
Bellyache - Billie Eilish
Niesamowity debiut i bardzo oryginalne brzmienie. bliski wokal, którego nie sposób wyjąć sobie z głowy. Warto śledzić poczynania tej niezwykłej dziewczyny. Refren buja jak szalony. uwielbiam nisko brzmiące bas.

Playlista Bovska x ELLE Polska. Posłuchaj i obserwuj nasz profil na Spotify: