Bogactwo muzycznych styli odpowiada wielości przygotowanych propozycji. Składają się na nie: kobiece sukienki – maksi, midi, leżące blisko ciała i dające więcej przestrzeni. Płaszcze, kurtki – dyktowane stylem mody ulicznej, jak i frazami stylu pełnej miękkości, włoskiej elegancji. Szykowne oraz pełne swobody marynarki. Zjawiskowe koszule o fantazyjnych wiązaniach, lub ascetycznych, równie charyzmatycznych liniach. Wszystkie modele wykonane są ze szlachetnych tkanin o jakości najczystszego dźwięku, ubrane w barwy, których taniec ze światłem uwodzi i budzi pożądanie. Na uwagę zasługuje wirtuozeria, tak pożądanych wiosną i latem printów i wzorów.

Całość sylwetek wieńczą doskonałe akcesoria stanowiące kontrapunkt, czy przedłużenie frazy.  Stanowią je maxi i mini torby wykonane z rafii, metalicznych i plastycznie miękkich odcieni skór. Buty, które nadają rytm całej sylwetce, lub go podbijają. Roztańczone szale i pełne tanecznej gracji chusty. Wszystko to sprawia, że kolekcja jest jak ulubione dźwięki - dodaje energii, wzmacnia dobry nastrój i chęć działania, a wtedy kiedy tego potrzebujemy miękko kołysze i pozwala złapać oddech. Swoimi krokami, zawsze w rytmie własnych potrzeb. Zawsze z Deni Cler Milano

SWING
Kapsuła w klimacie eleganckiej klasyki czy stylu city. Tkaniny lekkie, formalne, ale z nowoczesną z nutą. Kolory na bazie supermodnych tonacji zieleni, granatu, wyrafinowanych odcieni „wyschniętej trawy”.  Trójwymiarowości całej palecie barw dodaje mocno akcentowany w nadchodzącym sezonie, nasycony odcień żółtego, obecny szczególnie w drukach. Obok trencza, niekwestionowanego front mena kapsuły, o charakterystycznych wpuszczonych rękawach i przykuwających uwagę detalem  guzikach pojawiają się sylwetki o lżejszej optyce: szmizjerki, spódnice, żakiety z elementami sportowymi . Wszystkie wykończone z wielką dbałością i charakterystyczną dla Deni Cler finezją.

JAZZ
Kapsuła jest odpowiedzią na mocny trend zwrotu ku klasycznemu, wysokogatunkowemu krawiectwu. Mocny powrót do żakietu czy garnituru w doskonałych, miękkich tkaninach  - idealna personifikacja DNA Deni Cler Milano, jako firmy, która najwyższej jakości rzemiosło krawieckie i harmonijne linie sylwetek traktuje jako główną oś swojego modowego brzmienia. Kapsuła bardziej monochromatyczna w kolorystyce. Jej barwy to czerń, kolor kości słoniowej, popielata szarość. Jedwabny druk z ożywczą zielenią, turkusem i bielą dodają całości lekkości i kobiecego wdzięku. Znajdziemy tu najwyższej jakości wełny, fantazyjne tkaniny typu Chanel, delikatne, czyste jedwabie. Modele i stylizacje przenoszą nas w klimaty nocnych, jazzowych klubów Nowego Jorku.

OPERA
Dedykowana wiosenno – letnim przyjęciom, celebracjom, świętowaniu wszystkiego, co staje się źródłem radości. Znajdziemy tu piękne bluzki z malowniczymi wiązaniami pod szyją, szmizjerki z kwiatowymi, jedwabnymi printami, lekkie garnitury oraz fantazyjne plisy z akwarelowo naniesionym malowaniem grzbietów. Satyna i jedwabna żorżeta, cady i superdelikatne wełny tworzą włoski nastrój elegancji zarezerwowanej dla większych i mniejszych bali, jak również tej codziennej. Jest to zasługa pastelowej palety z dominantą błękitów, herbacianych żółci, szmaragdów, subtelnie dodanej oliwkowej zieleni i kremowych bieli.

COUNTRY
Inspiracje powstania modeli w tej kapsule kierują się w stronę sportu, casualu czy klimatów streetowych. Naturalne tkaniny: bawełna, jedwab. Jak przystało na muzyczną inspirację Country, jest kilka propozycji jeansowych w klasycznym kolorze indygo i czystej bieli. Wszystkie modele zostały doskonale wykończone wyszukanymi drobiazgami, jak choćby pokryte barwną emalią guziki. Wiele sylwetek modnych sukienek w konwencji „preria” z marszczeniami i draperiami. Grupa ta ma zdecydowanie więcej przestrzeni i nadruków. Kolorystyka nasycona z czerwienią, zielenią, pomarańczem, niebieskościami.

CHILLOUT
Kapsuła nie tyle wyciszająca, co tonizująca kolekcję. Wszak każdy dźwięk przestaje brzmieć bez kontrapunktu ciszy. Mamy dużo czystej bieli, przełamanych granatów z odrobiną pastelowych beży. Dominuje len i bawełna  utrzymane w  deseniach ciągle modnych pasów. Modele z czystą kolorystyką charakteryzują  kontrastowe detale, takie jak przeszycia czy lamówki. Konsekwencja koloru wnosi do kolekcji spokój i szlachetną włoską czystość wzornictwa.  Na szczególną  uwagę zasługują sukienki o linii X których styl tkwi w latach 50-tych i przeżywa prawdziwy rozkwit popularności i pożądania oraz nowa konwencja  garnituru biurowego z czystego, białego lnu.

CANZONE ITALIANA
Słoneczne Włochy, czyste, niebieskie niebo, soczyste barwy czerwieni, pomarańczu, bieli i fuksji. Odniesienia do haseł „la dolce vita” . Nastrój lat 50-tych i 60-tych, bezkresnej radości życia. Inspiracją stylistyczną była również ikona sex appealu w rdzennie włoskim wydaniu Sophia Loren. Przeważają lekkie jak podmuch wiatru, czy dźwięk powietrza sukienki z drukowanego szyfonu, tiulu czy jedwabnego kreponu w koralowym odcieniu. Obecne są emanujące kobiecością z konstrukcją gorsetowej góry i rozmodelowanym, swobodnym dołem. Kapsułę dopełniają akcesoria jak złota biżuteria i wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne.

Artykuł promocyjny