Mulan” od Disneya to bardzo popularna bajka animowana z 1998 roku (oryginalnie w reżyserii T. Brancrofta oraz B. Cooka), która już niedługo doczeka się swojej nowej, filmowej wersji. Tym razem na czele zespołu produkcyjnego stanęła Niki Caro, znana między innymi za takie filmy jak „Jeździec wielorybów” czy „Azyl”. Kinowa premiera jej najnowszego dzieła odbędzie się 11 września, a już teraz w sieci można zobaczyć pierwsze kadry z filmu – wyglądają naprawdę intrygująco. 

„Mulan” od Disneya: o czym jest fabuła?

Historia ukazana w najnowszej produkcji Disneya oparta jest na starochińskiej balladzie o niezłomniej wojowniczce. Fabuła samego filmu zaczyna się w momencie, w którym cesarz Chin wydaje specjalny dekret o wcieleniu jednego mężczyzny z każdej rodziny do armii, w obawie przed najeźdźcami z północy. Hua Mulan, tytułowa bohaterka, w trosce o życie swojego niedomagającego ojca, postanawia stanąć do walki zamiast niego. Od tego momentu dziewczyna musi nie tylko ukrywać swoją tożsamość, udając mężczyznę, ale także zmierzyć się z wieloma innymi wyzwaniami.

„Mulan” od Disneya: kogo ujrzymy na ekranie?

Na kinowych ekranach możemy spodziewać się prawdziwej aktorskiej śmietanki, jak i dopiero wschodzących filmowych gwiazd. Tytułową bohaterkę zagra Yifei Liu, znana między innymi z „Banity” (w polskiej wersji językowej „Mulan” usłyszymy natomiast Vanessę Aleksander). Na planie towarzyszył jej Donnie Yen w roli Komendanta Tunga (aktor znany z filmu „Łotr 1”, będącego historią w uniwersum Gwiezdnych Wojen) oraz Jason Scott Lee (znany za swój angaż m.in. w „Księdze Dżungli” czy „Powrocie do przeszłości II”) jako Bori Chan.

Plakat filmu "Mulan" / materiały prasowe