Co widzicie, gdy myślicie o haśle "modne paznokcie"? Lato 2018 to, według manikiurzystów pracujących przy pokazach mody największych marek, prawdziwa ekstrawagancja. Ale nie tylko oni puszczają wodze wyobraźni - instagramerki, które tak samo kreują trendy w manicure, też pozwalają sobie na sporo szaleństwa. Tak, nawet zachowawcze paznokcie ślubne w ich wykonaniu nie są już tylko ombre lub w kolorze pastel pink.

Paznokcie 2018 - trendy na lato

Inspiracje czerpiemy również i tym razem z poświęconych maniucure'owi kont na Instagramie oraz wybiegów: Self-Portrait, 3.1 Phillip Lim, Novis, Christian Sirano, Kith, Kate Spade, Tibi. Jak malować paznokcie? Najlepiej w gwiazdki, pojedyncze kreski, geometryczne i nieregularne wzorki, brokatowe kropki, zwierzęce printy, kwiatki. Dobrze sprawdzą się też artystyczne malunki - kolorowe plamki, które wyglądają jak odciśnięte pędzlem, kubistyczne kompozycje i rysunki jak ze szkiców Henriego Matisse'a. Poza tym dzielimy paznokcie (lakierem) na czworo, zostawiamy je specjalnie niedomalowane, piszemy po nich mazakiem i unikamy przesadnej regularności. 

Najmodniejsze wzory znajdziecie w naszej galerii. Dobrze wyglądają w nich płytki pomalowane zwykłym lakierem, z dodanymi naklejkami, ale też paznokcie hybrydowe.