Modne rośliny: Filodendron pink princess

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mish Welcome To My Jungle (@theplantvisual) Kwi 8, 2020 o 10:18 PDT

"Różowa księżniczka", jak mówią o niej czule właściciele tej rośliny, to bardzo rzadka odmiana filodendrona, którą trudno jest kupić (każda dostawa w sklepach ogrodniczych zalicza ekspresowy sould out), a jej cena zwykle waha się nawet między 200 a 400 złotych. Ten biały kruk wśród roślin przyciąga charakterystycznymi sercowatymi liśćmi, które zdobią różowe malarskie plamy. Egzotyczny filodendron jest jednak dość łatwy w uprawie i może osiągać wysokość nawet 20 centymetrów. 

Modne rośliny: Alokazja zebrina

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@foreverplanty) Mar 11, 2019 o 6:14 PDT

Alokazja zebrina to tropikalna (i bardzo fotogeniczna) piękność, która coraz częściej zdobywa serca i mieszkania fanów roślinnej estetyki. Ma smukłe łodygi, które zdobią biało-zielone paski przypominające sierść zebry i duże strzałkowate liście, a oryginalnie pochodzi z azjatyckich lasów deszczowych. Roślina szturmem podbija mieszkania, a na Instagramie dorobiła się już blisko 18 tysięcy postów na swój temat pod hasztagiem #alocasiazebrina. Zachwycająca zebrina to jednak prawdziwe wyzwanie, bo jej uprawa nie należy do najłatwiejszych. 

Białe ściany, meble vintage i dużo zieleni - w ramach cyklu #instahome zaglądamy do mieszkania Agaty i jej rodziny>>

Modne rośliny: Monstera variegata alba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@sabrinashinta) Mar 25, 2020 o 10:04 PDT

Variegata to siostra popularnej monstery deliciosy, której wielkie dziurawe liście zdobią wybarwienia (zdarza się, że roślina wypuszcza też je prawie całkowicie białe). Jest to jedna z najpiękniejszych i dość rzadkich odmian tej rośliny, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto jednak wiedzieć, że wybielenie alby to mutacja, która bardziej przeszkadza niż pomaga roślinie - powoduje brak chlorofilu w poszczególnych komórkach. a co za tym idzie nie dochodzi w nich do procesu fotosyntezy. Może się zdarzyć, że monstera po czasie zgubi białe liście lub ulegną one łatwo poparzeniom słonecznym.

Modne rośliny: Strelicja nicolai

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez(@nn85__) Sty 10, 2020 o 4:07 PST

Efektowna roślina w gigantycznymi liśćmi w ciemnozielonym kolorze, które dojrzewając pękają i zaczynają przypominać pióra (stąd też określenie "rajski ptak"). Oryginalnie rośnie nad brzegami południowoafrykańskich rzek, a hodowana w domach może osiągać wielkość 2 metrów. Jest prosta w uprawie i odporna, ale warto pamiętać, by nie stawiać jej w przeciągu.

Modne rośliny: Maranta leuconeura fascinator tricolor

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rocket Rochester (@rocketrochester) Sie 29, 2018 o 7:03 PDT

Owalne trzykolorowe liście: ciemne z jasnozielonym środkiem i efektownymi różowymi żyłkami oraz o purpurowym spodzie, które rosną gęsto i przypominają w dotyku aksamit. Ta odmiana maranty jest bardzo wdzięczna nie tylko ze względu na oryginalny "print", ale też drobne kwiaty, które pojawiają się bez względu na porę roku. Roślina rośnie dość szybko, a do pielęgnacji wystarczą jej rozproszone światło, podlewanie przegotowaną letnią wodą i wilgotne powietrze. Może z powodzeniem zdobić przestrzeń łazienkową. 

Stary Żoliborz, polskie wzornictwo i książki - odwiedzamy mieszkanie Macieja w ramach cyklu #instahome>>

Modne rośliny: Syngonium neon robusta

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez alam dalam rumah (@alamdalamrumah) Lip 2, 2019 o 6:31 PDT

Ta odmiana Syngonium zwraca na siebie uwagę przede wszystkim perłoworóżowymi liśćmi, przypominającymi strzałki. Neon robusta nie wymaga szczególnych umiejętności czy "ręki do kwiatów", by szybko z niewielkiej sadzonki osiągnąć imponujące rozmiary (nawet 30 centrymetrów!). Wiosną i latem kwitnie, a widok jej oryginalnych kwiatów jest wart każdego zachodu. 

Modne rośliny: Begonia maculata

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @planterogplaneter Kwi 6, 2020 o 6:05 PDT

Roślina, która od zeszłego roku podbija Instagram, nie trafi na popularności. Begonia maculata zwraca przede wszystkim uwagę swoimi długimi ozdobnymi liśćmi: od spodu są czerwone, a na wierzchu zdobią je białe kropki różnej wielkości. Oryginalnie pochodzi z Brazylii, a w warunkach domowych może urosnąć na wysokość maksymalnie 60 centymetrów. Nie jest jednak zbyt prosta "w obsłudze": umiarkowane podlewanie i lekko zwilżona ziemia, stanowisko w półcieniu, unikanie zraszania czy nabłyszczania liści to zasady, który trzeba się obowiązkowo trzymać posiadając w swoim domu tę nakrapianą begonię.

Ulubiona roślina branży mody i najmodniejszy kwiat na Instagramie: anturium>>