Po miesiącach zachwytu nad kolorowymi włosami, znów pokochamy odcienie zbliżone do naturalnych. W trendy wpisują się: mysi blond, rudy i orzechowy brąz. Nawet platyna powinna mieć delikatny ciepły odcień, a zamiast farbowanej czerni na głowie nosić mamy barwę gorzkiej czekolady.

Czytaj też: Fryzury wyszczuplające twarz>>>>

Modne kolory włosów [jesień 2018]: nieoczywisty blond
Najmodniejszy kolor włosów na jesień 2018 to bezsprzecznie blond. W trendzie są zarówno ultrajasne odcienie platyny, jak ciemne tony wpadające w grafit. Nadal na topie jest tak zwany "strawberry blonde", czyli blond w odcieniu truskawek. Nie oznacza to jednak, że mamy na głowie znów nosić fuksję albo amarant. Chodzi jedynie o delikatnie różowy refleks - dokładnie taki, jak miały modelki na pokazie Tommy'ego Hilfigera albo Diora (sprawdźcie w naszej galerii!). Modny jest w dalszym ciągu również żółty ton blondu porównywany do margaryny, blond z delikatnym odrostem (Alberto Zambelli) i tak zwany (dawno niedoceniany) mysi blond. Po sezonach zachwytu chłodnymi odcieniami, docenimy też ciepłe tony blondu - złociste blond fale albo słoneczny bob znów są na czasie. Najmodniejszy jest jednak "zakurzony blond" - to nowy trend w koloryzacji - jest mieszanką odcieni blondu, szarości i srebra. 

Modne kolory włosów [jesień 2018]: miedź
Posiadaczki rudych włosów nie muszą nic robić z włosami, by wyglądać modnie, bo w trendach są zarówno odcienie jasnej marchewki jak i ciemny oranż. Jeśli nie macie tyle szczęścia i natura nie obdarowała was rudymi puklami, sprawcie sobie na głowie brązowy odcień wpadający w miedź albo pomarańczowy blond. Inspiracji na taką modną fryzurę szukajcie na fotografiach z pokazów: Salvatore Ferragamo, Stella McCartney czy Etro. 

Zobacz: Olejek do włosów - jaki wybrać? TOP 6 olejków regenerujących według ELLE.pl

Modne kolory włosów [jesień 2018]: gorzka czekolada
Jeśli nie przekonują was modne jasne kolory włosów takie jak blond czy rudy, pomyślcie nad odcieniem gorzkiej czekolady. To najmodniejsza opcja wśród ciemnych barw. Ciemny brąz wygląda dobrze zarówno w przypadku krótkich cięć, np. pixie cut, jak i długich włosów (Jean Paul Gaultier). Przy takim kolorze warto pomyśleć też o grzywce - świetnie podkreśli rysy waszej twarzy.