Metamorfozy fryzur - każda z nas ma jakieś na swoim koncie. Są to mniej lub bardziej udane uczesania, które nieraz mocno odmieniły nasz wygląd. Radykalne cięcie czy nowy kolor potrafią nadać włosom drugie życie. Czasami wystarczy przesunąć przedziałek, by optycznie zmienić rysy swojej twarzy.

Modne fryzury idealne na metamorfozę: krótkie cięcie

Potrzebujesz zmiany? W tym sezonie styliści fryzur zasypali nas wieloma inspiracjami. Teraz rządzą krótkie włosy w stylu Edie Sedgwick (muzy Andiego Warhola) i filmowy bob z prostą grzywką. Warto pokusić się o geometryczne cięcie (fryzurę dłuższą z przodu i krótszą na tyłach), które dumnie nosi np. Anja Rubik. 

Modne fryzury idealne na metamorfozę: rude włosy

Styliści fryzur na chwilę chcą odwrócić naszą uwagę od blondu. Rudy to najmodniejszy kolor włosów 2018! Miłość do rudości zapoczątkował Alessandro Michelle. Koloryzacja z wybiegów Gucci szybko pojawiła się na innych pokazach. Oczywiście w stonowanym, ceglanym wydaniu. Zapomnijcie o krzykliwym odcieniu marchewki. Dozwolone tonacje: rudy blond lub głębokie, czerwone wino. 

Modne fryzury idealne na metamorfozę: cienkie warkoczyki

Klasyczny warkocz nigdy nie wyjdzie z mody. Modną fryzurą nie wymagającą wielkiej zmiany są rozpuszczone włosy z pojedynczymi, cienkimi warkoczami. Warto zapleść je z przodu, za uszami, lub zacząć od pierwszych pasm dłuższej grzywki. 

Modne fryzury idealne na metamorfozę: kolorowy przedziałek

Jeśli znudziło wam się barwne ombre lub pasemka jak tęczowa grzywa jednorożca, nowy trend przypadnie wam do gustu. Są nim kolorowe przedziałki - odrost zafarbowany na różowo, niebiesko, zielono lub szaro. To ciekawy trik na to, by odświeżyć fryzurę bez cięcia lub pełnej koloryzacji.