Modna biżuteria 2016: trendy wiosna-lato 2016

Modna biżuteria w 2016 roku zmienia charakter. W wersji ekstremalnej ozdabia całą twarz, tak jak na pokazie Givenchy. Może przywodzić nam na myśl egzotyczną podróż albo wspomnienie lat 90. Nadal nosimy także zmultiplikowane pierścionki i po kilka naszyjników na raz. 

Modna biżuteria: Wspomnienia egzotycznych wakacji

Modna biżuteria: Wspomnienia egzotycznych wakacji, Balmain, Allude, Stella Jean, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Stęsknieni za wakacjami? Zamiast klasycznych prostych pierścionków i ulubionych pereł, załóżcie kolczyki z papugami czy koralowcem, na szyi zawieście złote liście bananowca, a za ucho wepnijcie kwiaty. Poprawa humoru gwarantowana, tak jak i stylowy look rodem z wybiegu Allude czy Balmain. 

Modna biżuteria: W kółko koła

Modna biżuteria: W kółko koła, Emporio Armani, Givenchy, Area, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Czy wam też koła i okręgi zakręciły w głowie jak projektantom? Lansują je bowiem na uszach, szyi i rękach. W najróżniejszych kolorach i rozmiarach. Chociaż kiedyś kolczyki koła kojarzyły się ze stylem J Lo, dziś nosimy je do stylowego garnituru i boho sukienki. W kółko, przez cały dzień. 

Modna biżuteria: królowa stylu

Modna biżuteria: królowa stylu, Zuhair Murad, Dolce & Gabbana, Saint Laurent, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Nie trzeba już czytać bajek. Wystarczy opaska, diadem albo korona, żeby poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Wbrew pozorom ten trend nie dotyczy tylko biżuterii na ślub. Takie ozdoby do włosów projektanci radzą nosić na co dzień, do grunge'owego looku à la Saint Laurent.

Modna biżuteria: Wokół szyi

Modna biżuteria Wokół szyi: , Masha Ma, JW Anderson, Burani, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Kiedyś kupowało się je w kiosku za kilka złotych, dziś królują na wybiegach. Mowa o plastikowych elastycznych ozdobach, które nosiło się w latach 90. na szyi. Oprócz nich projektanci lansują aksamitne tasiemki i metalowe naszyjniki, które oplatają modnie szyję. 

Modna biżuteria [wiosna-lato 2016] - GALERIA>>

Modną biżuterię znajdziesz także w sklepie ELLE: