Modna biżuteria [trendy wiosna-lato 2019]: pamiątki z wakacji

Kiedyś kupowałyśmy ją jako pamiątka z urlopu nad morzem. Później przestała być popularna i słuch o niej zaginął. W ubiegłym roku przypomnieli sobie nagle o niej projektanci, tak jakby otworzyli nagle szkatułkę z wakacyjnymi skarbami. Biżuterię z muszelkami nosiliśmy zarówno latem (do bikini albo zwiewnej boho sukienki) i zimą (na przekór - w towarzystwie grubego mięsistego swetra). W nadchodzącym sezonie naszyjniki, kolczyki, chokery, bransolety z muszlami znów wpisują się w trendy. Marka Jour Ne lansuje kolczyki-koła z kawałkami muszelek albo jeden pojedynczy kolczyk ze srebrnym odlewem dużej muszli, u Altuzarrra muszelki zaczepiono na sznurkach (tak by wyglądały jak naszyjniki zrobione odręcznie), Anna Sui lansuje wisiory z kolorowymi muszlami w różnych rozmiarach, a u Etro muszle połączono z perłami. 

Biżuteria Altuzarra / fot. Imaxtree

Modna biżuteria [trendy wiosna-lato 2019]: kolczyk w roli głównej

Najważniejszy element biżuterii na wiosnę i lato 2019? Kolczyk. Modny jest zarówno ten w liczbie pojedynczej - wyglądający jak eksponat z galerii sztuki współczesnej albo kinetyczna minirzeźba Alexandra Caldera. W trendy wpisują się także kolczyki noszone całymi grupami - niekoniecznie z jednego kompletu. Chanel lansuje kolczyki z literami, a Natacha Ramsay-Levi w swojej kolekcji Chloé duże kolczyki zestawiła z jeszcze większymi naszyjnikami.

Kolczyk Loewe / fot. Imaxtree

Czytaj też: Trendy wiosna-lato 2019 >>>>

Modna biżuteria [trendy wiosna-lato 2019]: im więcej, tym lepiej

Wiosną i latem 2019 zapominamy o delikatnej minimalistycznej biżuterii. Odłóżcie na chwilę do szuflady proste złote łańcuszki i pierścionki z pojedynczym małym oczkiem. Na palcach noście kilkanaście sygnetów z kolorowymi oczkami jak modelki na pokazie Dries van Noten, w uszach zróbcie kilka nowych dziurek, a na szyi zawieście kaskadowo ogromne wisiory. Nie bójcie się łączyć barokowych kolczyków z nowoczesnymi plastikowymi bransoletami, a efektowne brosze i nausznice noście nawet na co dzień. 

Kolczyki Zimmermann / fot. Imaxtree

 

Czytaj też:  5 największych trendów biżuteryjnych sezonu wiosna-lato 2019