Aktualizacja, 4 kwietnia, 2019

Do obsady serialu "Król" dołączyły kolejne gwiazdy. W produkcji Canal + zagrają: Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc i Magdalena Boczarska.

 

Powstaje serial na podstawie powieści "Król" Szczepana Twardocha. Produkcję obejrzymy na Canal+ prawdopodobnie w 2020 roku. Wiadomo już, że serial wyreżyseruje Jan P. Matuszyński, twórca nagradzanej na wielu festiwalach "Ostatniej rodziny". Dziś Canal+ zdradził, kto zagra główną rolę w "Królu". Michał Żurawski wcieli się w postać Jakuba Szapiro. 39-letni aktor zadebiutował na ekranie w 2002 roku w serialu "Na dobre i na złe". Zagrał w kilku głośnych produkcjach filmowych: W ciemności (2011), Kac Wawa (2011), Jeziorak, Miasto 44 (2014), Karbala (2015) i Jestem mordercą (2016). Sławę przyniosła mu rola w serialu kryminalnym "Kruk. Szepty słychać po zmroku" z 2018 roku w reżyserii Macieja Pieprzycy. Widzowie stacji TVN mogą pamiętać Michała Żurawskiego z udziału w programie Azja Express. Prywatnie jest mężem Romy Gąsiorowskiej. Canal+ ma już na koncie sukces w postaci serialu "Belfer" z Maciejem Stuhrem w reżyserii Łukasza Palkowskiego. 

Przypomnijmy, że powieść Szczepana Twardocha miała premierę w 2016 roku i została przeniesiona na deski teatru przez Monikę Strzępkę i Pawła Demirskiego.