Brwi - kiedyś nie przywiązywałyśmy do nich wielkiej wagi, dziś nie wychodzimy z domu bez ich podkreślenia. Są oprawą oka i nadają twarzy charakteru, stanowią bardzo ważną część makijażu. W sklepach pojawia się coraz więcej produktów przeznaczonych do ich pielęgnacji. Odżywki, konturówki, maskary, cienie. Wszystko po to, by nadać im upragniony kształt, bez ingerencji kosmetyczki. 

Trendy w stylizacji brwi zmieniają się z prędkością światła. Przynajmniej na Instagramie! Tam blogerzy szokują pomysłami, które nie zawsze sprawdzają się na co dzień. Ostatnim hitem sieci są np. fishtail brows przypominające rybi ogon. Filmiki pokazujące jak je zrobić już stały się viralem. Kontrowersyjne stały się też wavy brows czy brwi-warkocze. Tak raczej nie wyszłybyśmy na ulicę! Jednak bloger beuaty Milan Bauranov stworzył trend, jaki ciężko będzie pobić. Są nim metalowe brwi z drutów, pinesek i kolczyków w industrialnym klimacie. 

Makijażowy artysta z Serbii na co dzień jest studentem architektury. Tworzony przez niego make up zazwyczaj nawiązuje do sztuki oraz trójwymiarowych form. Metalowe brwi stworzył z pomocą korektora, srebrnych elementów i połyskującej mgiełki. Kat Von D zrepostowała je na swoim Instagramie, a internauci podchwycili ten trend. Włoski ucharakteryzowane w taki sposób wyglądają dosyć kontrowersyjnie. Może i jest to mini dzieło sztuki, ale raczej mało praktyczne. Jak sądzicie?