Zarówno męska torba, jak i plecak, mają swoje zalety i wady. Ta pierwsza będzie przeważnie lepiej pasować do większości stylizacji (choć nie jest to oczywiście żelazna zasada), natomiast w tym drugim będzie nam wygodniej nosić cięższe rzeczy przez dłuższy czas.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bomberki, parki, burdysówki: najbardziej stylowe kurtki przejściowe na jesień

Męska torba czy plecak? Dużo zależy od osobistego stylu

Torba to dobry wybór w sytuacji, gdy nasz styl można określić mianem bardziej formalnego. Plecaki – zwłaszcza te bardziej sportowe, czyli stanowiące większą część oferty praktycznie wszystkich producentów – raczej kiepsko pasują do stylizacji utrzymanych w klimacie smart casual i bardziej formalnych.

Wybierając torbę lub plecak, w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na rozmiar przegródki na komputer (bo nie da się ukryć, że spora część z nas regularnie nosi ten sprzęt ze sobą), a także na jakość wykonania. Nie bez znaczenia jest oczywiście wygląd. Jeszcze do niedawna torby i plecaki dedykowane do noszenia laptopów były co prawda funkcjonalne, ale trudno było nazwać je ładnymi. Na szczęście sytuacja uległa zmianie i producenci dostrzegli, że walory estetyczne są równie ważne, jak te użytkowe. Najlepszym rozwiązaniem jest torba skórzana, ale nie wolno zapominać, że trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Następnie trzeba rozważyć kolor. Najlepiej w męskiej garderobie wypadają czarne lub brązowe torby. Nie dość, że te kolory są uniwersalne, to jeszcze można je łatwo dopasować do reszty naszego stroju. Torby z bardziej ostentacyjnymi barwami i dodatkami mogą być niełatwe do ujarzmienia, więc w tym aspekcie zaleca się stonowanie, choć rzecz jasna nie można nikomu zabronić fantazyjnych ruchów. To już kwestia naszego stylu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Spodnie typu chino – ponadczasowy uniwersalizm. Wszystko, co musisz wiedzieć o chinosach!

Torba męska czy plecak – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujemy się na męską torbę czy też plecak (najlepiej oczywiście wybrać obie te rzeczy, jeśli budżet sprzyja), musimy przed zakupem zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Kluczową sprawą jest oczywiście jakość wykonania. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, najlepiej będzie z bliska przyjrzeć się staranności szycia, aplikacjom i innym elementom całości. Druga rzecz to funkcjonalność. Zarówno torba, jak i plecak powinny posiadać dedykowaną przegrodę na laptopa, najlepiej zabezpieczoną dodatkowym rzepem lub zamkiem oraz szereg innych przegródek, w których będzie można schować inne przydatne przedmioty.

Torby na laptopa wykonane są z różnych materiałów – z naturalnej skóry, nylonu lub poliestru. Te ze skóry są rzecz jasna najbardziej eleganckie i potrafią się komponować właściwie ze wszystkim. Najczęściej wybiera się torbę o kolorze czarnym, która świetnie wypada z każdym garniturem. Ale wcale na tym nie musimy kończyć. Granaty i brązy są podobnie uniwersalne. To już tylko i wyłącznie kwestia naszych przyzwyczajeń.

PRZECZYTAJ TEŻ: Swetry świąteczne z sieciówek. Sprawdzamy, gdzie kupić najładniejsze