Męskie opaski do włosów

Jeżeli jako mężczyzna masz opory przed nałożeniem na włosy opaski, niepotrzebnie. Już 20 lat temu David Beckham udowodnił, że nie ma lepszego sposobu trzymania włosów na swoim miejscu niż cienki kawałek materiału w kształcie półksiężyca. Opaska we włosach pomocnika reprezentacji Anglii to jeden z najbardziej ikonicznych obrazków (poza 4 golami wbitymi przez Portugalczyków do polskiej bramki), jakie nam pozostały po mundialu w Korei w 2002 roku. Pierwszą opaskę Beckham pożyczył od żony. Miała za zadanie utrzymywać półdługie wówczas włosy piłkarza na miejscu, nie pozwolić im wpadać do oczu i ułatwić widzenie podczas gry.

Sprawdź też: Zegarki piłkarzy: Beckham, Lewandowski, Mbappe, Messi i Ronaldo

W ślad za Anglikiem szybko poszli kolejni zawodnicy. Sergio Ramos dał się zapamiętać ze swojej czarnej opaski z wyraźnym logotypem Nike, którą bez skrępowania nosił jednocześnie z koszulką Adidasa. Opaska Ronaldinha z kolei bardziej przypominała chustę, którą zwinnie oplatał dookoła głowy. Charakterystyczne dla siebie opaski noszą również podczas gry Leo Messi (szczególnie na etapie dłuższych włosów), Zlatan Ibrahimovic i Cristiano Ronaldo. Ten ostatni zawsze decyduje się na czarne i nie rzucające się w oczy akcesoria do włosów. Wiadomo, u Cristiano to same włosy grają pierwsze skrzypce w codziennym stylu.

Jack Grealish (fot. Getty Images)

Obecnie piłkarzem, którego najszybciej kojarzy się z opaską we włosach jest Jack Grealish. Pomocnik Manchester City dał się zapamiętać kibicom futbolu podczas Euro 2021 (2020), kiedy to świetnie spisywał się zwłaszcza podczas meczu z Niemcami. Poza skuteczną grą zwrócił na siebie również uwagę cieniutką czarną opaską, która dosłownie ogarniała półdługie włosy piłkarza i stała się jego znakiem rozpoznawczym. Co więcej, jak informują zagraniczne media, 26-letni piłkarz już niebawem wypuści na rynek własną gamę opasek. Jeśli nieoficjalne doniesienia okażą się prawdą, o powodzenie tego projektu jesteśmy wyjątkowo spokojni. 

Przewodnik po męskich fryzurach >>

Opaski do włosów dla mężczyzn – jak nosić?

Trik z najmodniejszymi w tym sezonie cienkimi opaskami do włosów polega na umiejętnym umieszczeniu ich na głowie. Jeśli po prostu zagranie się włosy opaską do tyłu, można w ten sposób – zwłaszcza w przypadku krótkich włosów – skończyć jako niezabawna parodia królowej elfów z „Władcy pierścieni”. Jak zatem nakładać męską opaskę na głowę? Po przeciągnięciu do włosów, trzeba opaskę delikatnie pociągnąć do przodu, aby zagarnięte włosy ułożyły się tuż nad czołem. Ten sposób dokładnie pokazuje film instruktażowy od Salvatore Moscati, który znajdziecie poniżej.

Sportowe opaski dla mężczyzn – jaką kupić?

Bez względu na to, czy gramy w piłkę nożną, w tenisa, czy chodzimy na siłownię, dobrze dobrana opaska do włosów nie tylko utrzyma włosy na swoim miejscu, ale również pomoże w zachować suche czoło. Każdy, kto regularnie uprawia aktywność fizyczną, wiec pewnie, jak irytujący może być lejący się po twarzy pot. Niektórzy sportowcy pomagają sobie, nosząc czapeczki z daszkiem, choć dostępność różnego typu opasek sprawia, że dzisiaj łatwo można się zdecydować na bardziej oryginalne rozwiązanie. 

Cienka czy szeroka – którą opaskę do włosów wybrać? 

Jeśli jesteś właścicielem długich włosów, a siłownia czy kort to twój drugi dom, opaska może okazać się nieoceniona. Choć na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów, to w przypadku mężczyzn wybór jest stosunkowo prosty: cienka albo szeroka. Na korzyść tej pierwszej, spopularyzowanej przez topowych piłkarzy i cieszącej się zdecydowanie największą popularnością, przemawia fakt, że nie rzuca się ona bardzo w oczy i jest łatwiejsza do zakamuflowania.

Po szersze opaski sięgają panowie, którzy doceniają nie tylko praktyczną funkcję podtrzymywania włosów, ale także walory wizualne. Najczęściej możemy je spotkać u zawodowych tenisistów. Do grona ich zwolenników zaliczyć należy Bjoerna Borga, Johna McEnroe oraz Andre Agassiego, który w pierwszej części swojej kariery wyróżniał się bujną fryzurą na tle rywali. Warto pamiętać, że najważniejszym aspektem w wyborze odpowiedniej opaski jest dopasowanie. Nie mogą być one ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne, ponieważ wywoływany dyskomfort może skutkować poważnymi problemami z krążeniem krwi.

Sprawdź też: Nie martw się cienkimi włosami. Oto 7 sprawdzonych sposobów na zwiększenie objętości włosów

Redakcja poleca: