Dlaczego skóra szybciej starzeje się po 50. roku życia? 

Po 50. roku życia poziom kolagenu i elastyny w twojej skórze nadal spada, co powoduje utratę jej jędrności i elastyczności. Jednak w tym wieku zjawisko to przyspiesza, a towarzyszące mu zmiany wydają się być jeszcze bardziej zauważalne. Często towarzyszą temu również spadki energii czy motywacji. Całe szczęście nie musi tak być – na problemy, z którymi nie radziły sobie nasze matki, my mamy już rozwiązanie. Kluczem jest zrozumienie, w jaki sposób obniżony poziom estrogenów wpływa na komórki skóry:

– Dzięki najnowszym odkryciom wiemy, że w okresie menopauzy funkcje ochronne w dzień i nocna regeneracja skóry słabną. Przyczyną jest zaburzenie rytmu dobowego skóry, powodowane rozregulowaniem funkcjonowania tzw. genów zegarowych – wyjaśnia ekspert marki Lierac Katarzyna Stolarska. – Na funkcjonowanie genów zegarowych ma z kolei wpływ poziom estrogenów. 

Nowe odkrycia oznaczają skuteczniejsze kosmetyki do pielęgnacji skóry w tym wyjątkowym czasie. Aby odpowiedzieć na potrzeby kobiet, przechodzących menopauzę, w laboratoriach Lierac stworzono recepturę, dzięki której można wpłynąć na proces hormonalnego starzenia się skóry. Odpowiednio dobrano składniki, które przywrócą właściwy rytm dobowy twojej skórze, poprawią wygląd i kondycję cery, tak abyś wciąż mogła błyszczeć – czy to na imprezie firmowej czy podczas weekendowego wypadu na działkę. Co warto wiedzieć o tej pielęgnacji? 

Pielęgnacja skóry przez całą dobę

Kluczowe znaczenie mają dwa biologicznie aktywne peptydy – biopeptyd Dzień i biopeptyd Noc – dodaje ekspert marki Katarzyna Stolarska. 

Okazuje się, że najważniejsze jest przywrócenie naturalnego rytmu dobowego skóry, który wpływa na jej ochronę i regenerację. Skóra kobiet w XXI w. potrzebuje ochrony przed stresem oksydacyjnym i negatywnym wpływem niebieskiego światła emitowanego przez ekrany komputera czy telefonu, z którymi mamy przecież do czynienia na co dzień, czy to w pracy czy w domu – szczególnie w czasie, kiedy duża część z nas pracuje zdalnie. Podczas menopauzy, oprócz ochrony, ważne jest, aby kosmetyk, tak jak krem Lierac Arkéskin z biopeptydem Dzień, odżywiał skórę, która często w tym okresie staje się sucha i brakuje jej elastyczności. 

Przywrócenie rytmu dobowego, o którym mówią specjaliści, obejmuje także dbanie o skórę nocą. Odżywcza emulsja Lierac Arkéskin z biopeptydem Noc skutecznie uzupełni działanie kremu na dzień. Wpłynie na regenerację skóry w drugiej części doby, przywróci jej naturalny rytm i sprawia, że rano będzie promienna, a ty gotowa do pełnego wyzwań dnia. Zawarta w emulsji cykoria dodatkowo wygładzi cerę i przywróci jej elastyczność. A jeśli lubisz zapach magnolii, to z pewnością pokochasz ten kosmetyk! 

Dbając o skórę w okresie menopauzy, nie ograniczaj się jedynie do twarzy. Wprowadź do swojego codziennego planu dnia kilka chwil tylko dla siebie – może to być czytanie książki, 10 minut relaksu czy regularna aktywność fizyczna. Ogólne samopoczucie, które często jest nieco gorsze w okresie menopauzy, z pewnością poprawi również pielęgnacja ciała pięknie pachnącym kosmetykiem, takim jak odżywczy balsam ujędrniający ciało Lierac Arkéskin. Taki minizabieg upiększający nie tylko wpłynie pozytywnie na skórę – ujędrni ją, odżywi i przywróci gęstość – lecz także, dzięki zapachom inspirowanym aromaterapią, poprawi nastrój. To zdanie podzielają te z nas, które skorzystały już z kosmetyków z linii Lierac Arkéskin – ponad 95% spośród badanych konsumentek stwierdza, że ich skóra stała się bardziej odżywiona, odzyskała gęstość, jest gładsza.* 8 na 10 kobiet uważa też, że lepiej przechodzi ten okres* – to najlepszy dowód na to, że menopauza nie może nas zatrzymać. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie wsparcie. 

*Test użycia pod kontrolą ginekologiczną na 54 ochotniczkach przez 3 miesiące – pełna kuracja produktami Arkéskin na dzień, noc, do ciała – % satysfakcji