„Sorry, this page isn’t available”. Taką wiadomość przeczytali 9 stycznia 2018 roku fani Meghan Markle po wejściu na jej instagramowy profil. Zgodnie z restrykcyjnymi standardami funkcjonowania w przestrzeni publicznej nałożonymi na członków rodziny królewskiej aktorka musiała pozbyć się konta nie tylko na Instagramie, ale także Facebooku i Twitterze. Niemniej droga od bajkowego royal wedding do szeroko komentowanego Megxitu” była bardzo krótka. Zaledwie cztery lata po ślubie Meghan i Harry mieszkają ponad 8 tysięcy kilometrów od Pałacu Buckingham. Z dala od przesadnego dress code'u i krewnych, z którymi nie zawsze było im po drodze.

Meghan Markle wróci do publikowania na Instagramie? Aktorka usunęła prywatne konto po zaręczynach z księciem Harrym

Wyprowadzka do kalifornijskiego Montecito miała swoje dobre i złe strony. Do tych drugich z pewnością zaliczyć należy konieczność podjęcia się aktywności zarobkowej. Aby osiągnąć niezależność finansową, para podpisała kontrakty ze Spotify i Netfliksem. Kilka dni temu premierę miał pierwszy odcinek podcastu „Archetypes” prowadzonego przez byłą księżną. Na tym ambicje Meghan się nie kończą. Mama Archiego i Lilibet zdradziła swoje plany na przyszłość w rozmowie z „The Cut”. W pewnym momencie zwróciła się do dziennikarki słowami:

Zdradzić ci sekret? Wracam na... Instagram.

Przypominamy, że eks-royalsi ograniczyli swoją aktywność w internecie ze względu na hejt. Ostatni post udostępniony na ich profilu @sussexroyal to pożegnanie i podziękowanie dla zgromadzonej wokół nich społeczności. Wcześniej można było tam znaleźć zdjęcia z oficjalnych wyjść i informacje o działalności charytatywnej. 

Choć fani serialu „W garniturach” mogą tęsknić za relacjami z życia codziennego aktorki (przed ślubem z księciem Harrym zgromadziła na Instagramie ponad 3 miliony obserwatorów), to będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W dalszej części wywiadu czytamy, że Meghan nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji. Wszystko przez złą prasę i toksyczne relacje z tabloidami.

Meghan Markle w stylizacji inspirowanej stylem księżnej Diany. Gwiazda oddała hołd matce księcia Harry'ego >>

Następnie wspominała kulisy obecności rodziny królewskiej w mediach społecznościowych.Istnieje rozbudowana struktura, według której jeśli chcesz opublikować zdjęcie swojego dziecka, musisz najpierw przekazać je grupie prasowej Royal Rota. Dlaczego miałabym dawać fotografie ludziom, nazywającym moje dzieci słowem na „n”, zanim będę mogła podzielić się nim z ludźmi, których kocham? Powiedz mi, jaki to ma sens”.

To była wielka zmiana, aby przejść od osobistej autonomii do zupełnie innego życia.

W dostosowaniu się do restrykcyjnych reguł pomogło jej uczucie do księcia Harry'ego. Teraz chciałaby opowiedzieć o łączącej ich więzi... subskrybentom serwisu Netflix. Meghan Markle zapewniła, że nigdy nie wystawi swojego związku na pokaz i nie weźmie udziału w typowym reality show. Mimo to zapowiada się na to, że serial dokumentalny tworzony we współpracy ze streamingowym gigantem będzie bardzo osobistą produkcją: „Częścią mojego życia, którą nie mogłam się do tej pory podzielić, nikt nie był w stanie jej zobaczyć, jest nasza historia miłosna [...] Mam nadzieję, że oglądając tworzone przez nas projekty, widzowie będą doświadczać właśnie miłości”.