Choć uroczystość pogrzebowa nie jest najlepszą okazją do ukazania bogactwa królewskiego skarbca w pełnej okazałości, to księżne i księżniczki dyskretnie przyozdabiają żałobne kreacje lśniącymi kosztownościami. A każda z nich subtelnie nawiązuje do zmarłej władczyni i historii królewskiego rodu. W ostatnich dniach po biżuterię z prywatnej kolekcji Elżbiety II wiele razy sięgała Kate Middleton. W sobotę miała na sobie ulubiony naszyjnik królowej. Ozdoba składająca się z trzech sznurów białych pereł była upominkiem dla wówczas 26-letniej księżniczki od jej ojca Jerzego VI. Z kolei w dniu pogrzebu księżna Walii pokazała się w perłowej kolii, którą założyła także na pogrzeb księcia Filipa i 70. rocznicę ślubu królewskiej pary.

Meghan Markle upamiętniła królową Elżbietę II. Na uroczystość pogrzebową wybrała kolczyki podarowane jej przez babcię księcia Harry'ego

Na podobny gest zdecydowała się siedmioletnia księżniczka Charlotte. Prawnuczka najdłużej panującej władczyni Wielkiej Brytanii zaprezentowała fotoreporterom broszkę w kształcie końskiej podkowy. Jedyna córka Kate i Williama otrzymała ją w prezencie od prababci, wielkiej miłośniczki jeździectwa. Królowa obdarowała biżuterią również Meghan Markle. Kiedy w 2018 roku księżna Sussexu zadebiutowała na salonach, babcia księcia Harry'ego ofiarowała jej perłowe kolczyki. Meghan założyła je zarówno na dzisiejsze uroczystości pogrzebowe, jak i na przemarsz z pałacu Buckingham do Westminster Hal, który miał miejsce w ubiegłą środę.

Goście pogrzebu królowej Elżbiety II >>

W dniu pogrzebu księżna Meghan zrezygnowała z tradycyjnej woalki, dzięki czemu perłowe kolczyki zostały jeszcze lepiej wyeksponowane. Zamiast tego pojawiła się w Opactwie Westminster w kapeluszu z szerokim rondem i czarnej sukience projektu Stelli McCartney. Fason przywodzący na myśl pelerynę może wyglądać znajomo. Meghan Markle miała na sobie ten sam model na koncercie z okazji 92. urodzin Elżbiety II. W 2018 roku wybrała wersję w kolorze granatowym. Według fanów brytyjskiej monarchii dobór kreacji, jak i perłowej biżuterii – powszechnie kojarzonej z przelanymi łzami i bolesną stratą – ma symboliczne znaczenie i ma na celu oddanie hołdu zmarłej królowej.