Meghan Markle znów nagina królewski protokół? A może chce wrócić do starodawnych zasad? Od kilku dni wszyscy komentują przeprowadzkę księcia i księżnej Sussex do Frogmore Cottage w Windsorze (już nie będą sąsiadami Kate i Williama w Pałacu Kensington). Niektórzy twierdzą, że Harry ma dość zgiełku Londynu, inni dopatrują się kłótni pomiędzy braćmi lub Kate a Meghan. Sprawa zaszła tak daleko, że pałac Buckingham postanowił skomentować te plotki. "Nigdy do tego nie doszło" - powiedział rzecznik monarchii na łamach The Mirror. To pierwszy kryzys wizerunkowy Markle. Do tej pory wszyscy zachwycali się nową księżną Sussex, ale kolejne doniesienia, np. o zwolnieniu asystentki Meghan, nie przynoszą jej chluby. Do sieci wyciekła kolejna informacja dotycząca tym razem porodu. Gdzie urodzi się Royal Baby?

Meghan Markle łamie królewską tradycję? Chodzi o poród

Wydawałoby się, że księżna Sussex, tak jak Kate Middleton zdecyduje się na poród w londyńskim szpitalu św. Marii (w skrzydle Lindo). W tej samej placówce rodziła również Pippa Middleton oraz księżna Diana. Podobno Meghan Markle zamierza zdecydować się na poród w domu, tak twierdzi magazyn Vanity Fair. Wspiera ją w tym jej matka, Doria Ragland, która pomoże córce w pierwszych dniach życia niemowlaka. Królewska korespondentka, Katie Nicholl twierdzi, że księżna Sussex zdecyduje się też na "hypnobirthing" (po pol. hipnoporód), czyli poród w hipnozie. To technika relaksacyjna, pomagająca ciężarnej osiągnąć spokój i wyciszenie. Rodząca odczuwa wtedy mniejszy ból. Za twórczynię tej metody uważa się Marie Mongan. Amerykanka stworzyła ją w 1989 roku. Jej zwolenniczkami są m.in. księżna Cambridge, Gisele Bündchen czy Jessica Alba.

Podobno Kate Middleton rozważała poród w domu już przy drugiej ciąży (w 2015 roku urodziła księżniczkę Charlotte). Zrezygnowała z niego jednak po konsultacji medycznej, w trakcie której uznano takie rozwiązanie za zbyt ryzykowne. Nad tą kwestią zastanawiano się także przy kolejnej ciąży. Z tego powodu ciąża księżnej Cambridge wywołała wzrost liczby zapytań przyszłych rodziców o poród w domu. W warunkach domowych urodziła się w 1819 roku Królowa Wiktoria, a obecnie panująca Elżbieta II wydała na świat czwórkę dzieci.