Pamiętacie jak kilka miesięcy temu świat obiegły zdjęcia Margot Robbie z planu filmowego? Jedna z najpiękniejszych kobiet w Hollywood była nie do poznania! Aktorka dała się oszpecić do roli w "Mary Queen of Scots", gdzie 27-latka wcieliła się w postać królowej Elżbiety I. Na czas nagrywania filmu musiała pożegnać się z jasnymi lokami, a na planie paradowała w mało twarzowych (przynajmniej dla niej) rudych, krótko ściętych włosach. W tym samym tytule pojawi się Saoirse Ronan. 24-letnia Amerykanka o irlandzkich korzeniach zagra Marię Stuart. O czym będzie "Mary Queen of Scots"?

Rozbawiony Timothee Chalamet i Emma Watson w zaskakującej sukni na premierze "Little Women". Zobaczcie pozostałe kreacje gwiazd >>

Margot Robbie i Saoirse Ronan w filmie "Mary Queen of Scots": fabuła.

W opisie dystrybutora o "Mary Queen of Scots" możemy przeczytać: "Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, a dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii."

Margot Robbie i Saoirse Ronan w filmie "Mary Queen of Scots". Obsada i zwiastun.

"Mary Queen of Scots" u boku Margot Robbie i Saoirse Ronan pojawią się również Guy Pearce, Joe Alwyn, David Tennant, Gemma Chan, czy Maria-Victoria Dragus. Za produkcję odpowiedzialna jest reżyserka teatralna Josie Rourke. To jej debiut kinowy. Premiera zaplanowana jest na 13 września 2018 roku.