Pełnia Księżyca w marcu 2020 sprawi, że Dzień Kobiet będzie magiczny. Nasze głębokie emocje oraz intuicja w jej trakcie osiągną swój szczyt. Skorzystaj z tych sił, aby przezwyciężyć życiowe wyzwania, z którymi się mierzysz. Dzięki wyostrzonej podświadomości uzyskasz przejrzysty wgląd w swoje osobiste relacje. Wyraźnie zobaczysz, co powoduje dysharmonię w twoim życiu lub związku.

Pełnia Księżyca w marcu 2020 - znaczenie zjawiska

Marcowa pełnia księżyca osiągnie swój szczyt 9 marca, jednak jej ogromną tarczę dostrzeżemy na niebie już w Dzień Kobiet. Wrażliwi mogą przygotować się na bezsenne noce w nadchodzący weekend. Tym razem zjawisko odbędzie się w uziemionym znaku Panny i skoncentruje nas wokół tego, co przyziemne. Dawniej marcowa pełnia oznaczała nadejście wiosny. Nosiła nazwę Księżyc Wron, bo zwiastowała ptaki wracające do domu po zimie, lub Księżyc Czystości, na cześć wiosennych porządków. Do dziś nazywa się ją także Księżycem Robaka, przez dżdżownice zaczynające wychodzić z ziemi. Według naszych przodków pełnia w marcu wróżyła nowy ład i początek - to w jej trakcie rozpoczynał się słowiański Nowy Rok

Słowiański Nowy Rok - jak świętowali go nasi przodkowie?

Marcowa pełnia to Superksiężyc - zjawisko, które w tym roku wydarzy się trzy razy. W jego trakcie pełnia będzie jaśniejsza i większa, bo Srebrny Glob znajdzie się blisko Ziemi. 

Pełnia Księżyca w marcu 2020 - czas na porządki 

Marcowy superksiężyc sprzyja załatwianiu wszelkich spraw. Panna jest najbardziej produktywnym ze wszystkich znaków zodiaku. Cechują ją ręce pełne pracy i pełna gotowość do działania. Niczego nie robi w połowie, a swoje projekty doprowadza do końca. Cokolwiek rozpocznie się w trakcie tej pełni, ma szansę na solidną realizację. Teraz należy poświęcić swoją uwagę czemuś, co nie zostało dokończone. Można też skupić się na obowiązkach, których się nie lubi i odwleka w czasie. Wiosenne porządki pójdą zacznie sprawniej, jeśli rozpoczniesz je w trakcie pełni Panny. 

Pełnia Księżyca w znaku Panny pozwala pozbyć się z życia wszystkiego, co toksyczne i uciążliwe.

Panna w horoskopie jest znana z tego, że szybko się irytuje. Dla wrażliwych na Księżyc czas trwania jej pełni może stać się bardzo stresujący. Jeśli będziesz przywiązywać zbytnią wagę do szczegółów, napotkasz przeszkody na swojej drodze. Nie wymagaj od siebie więcej, niż potrafisz i ustal sobie zdrowe granice. Gdy odczujesz zmęczenie w trakcie swojej pracy, nie porzucaj wszystkiego, tylko weź przerwę na relaks. Wszystko, co rozpoczniesz i dokończysz w tej pełni, dwukrotnie zaowocuje w przyszłości.

Pełnia Księżyca w marcu 2020 - energia oczyszczania

Wykorzystaj energię marcowej pełni na gruntowne porządki. Czas pożegnać się z ubraniami zalegającymi w szafie, które czekają na "szczególną okazję", chociaż nigdy o nich nie pamiętasz. Oczyszczanie dotyczy też relacji międzyludzkich. Nie przywitasz wiosny tanecznym krokiem, jeśli w twoim życiu panuje ferment. Przestań być pożywką dla wampirów energetycznych ze swojego otoczenia i odetnij nić łączącą cię z toksycznymi osobami. Pełnia Księżyca to faza sprzyjająca uwalnianiu się od przeszłości. Potraktuj złe doświadczenia jak naukę, dzięki której stałaś się mądrzejsza i dojrzalsza wewnętrznie. Twoja dusza nie chce cierpieć, tylko się rozwijać - zamiast sprawiać jej przykrość, rusz w przód. Nie dawaj się ranić i miej zaufanie do tego, co przyniesie ci los. Poświęć dni nasycone energią pełni na uwalnianie się od swoich negatywnych uczuć, by te zaczęły ubywać wraz z Księżycem.

Następnym księżycowym zjawiskiem w tym miesiącu będzie Nów w Baranie 24 marca. Kolejna pełnia pojawi się na niebie 7 kwietnia w zodiakalnej Wadze. 

Jak usunąć z domu złą energię? >>