Popularna hiszpańska sieciówka postanowiła wyjść przed szereg i pokazała premierowo kolekcję bielizny oraz strojów kąpielowych jednomiseczkowych, która powstała z myślą o kobietach po amputacji piersi. Ich inicjatywa to odpowiedź na wyzwanie, jakie w zeszłym roku rzuciło stowarzyszenie Teta & teta. Polegało ono na stworzeniu własnej wersji Lola - pierwszego biustonosza z pojedynczą miseczką. Dziś ta realizacja, której celem jest zaspokojenie potrzeb kobiet, które przeszły mastektomię i zrezygnowały z implantu piersi lub rekonstrukcji, się ziściła. 

Nad Lolą pracował zespół projektantów, który postanowił pójść o krok dalej: między innymi zwiększając różnorodność produktu i tworząc całe linie strojów kąpielowych oraz bielizny. Mamy tutaj trzy staniki, bikini, a także dwa kostiumy kąpielowe. Zostały zaprojektowane tak, aby mogły je swobodnie nosić kobiety, którym zależy na biustonoszu jednomiseczkowym, a także te, które zdecydowały się na implant piersi. 

Bielizna i kostiumy kąpielowe mają szeroką gamę rozmiarów - od S do XXXL. 

Mango zależało na tym, by stworzyć produkt, który będzie niedrogi i na wyciągnięcie ręki (cena tego typu odzieży jest obecnie wciąż bardzo wysoka). "Nasza społeczność, nasi klienci są dla nas priorytetem. Słuchanie ich, proponowanie rozwiązań i dostosowywanie się do ich potrzeb" wyjaśnia Justi Ruano, dyrektor ds. Projektowania w Mango. 

Nową kolekcję hiszpańskiej marki będzie można kupić na całym świecie za pomocą mango.com. Cały zysk z jej sprzedaży zostanie przekazane Teta & teta (wcześniej sieciówka tworzyła kolekcje solidarnościowe, przekazując zyski ina badania nad rakiem) - organizacji, która zaangażowana jest w projekty społeczne promujące wolność kobiet poprzez kreatywność i aktywizm. Działają na rzecz oddania głosu kobietom, które przeszły mastektomię oraz prowadzą kampanie, które pomagają w normalizacji ciał po tym zabiegu. Dzielą się świadectwami kobiet i współpracują z markami takimi jak Mango, które "pomagają przyczynić się do  inkluzywności i różnorodności swojej społeczności"