Oczywiście posiadanie odpowiednich narzędzi i dobrej jakości lakierów nie gwarantuje manicure jak z salonu - każdy, kto kiedykolwiek próbował samodzielnie wykonać hybrydę wie, że nie jest to nawet w połowie tak łatwe, jak się wydaje. Nie oznacza to jednak, że nie można próbować. Poniżej przedstawiamy polecane przez ekspertów kroki, narzędzia i wskazówki, dzięki którym wizja wykonania hybryd w domu nie będzie już taka straszna.

Paznokcie w stylu Jennifer Lopez są ostatnim hitem w internecie. Z łatwością zrobisz je w domu>>

Podstawy malowania paznokci

Aby odpowiednio wykonać manicure hybrydowy, musisz mieć pod ręką niezbędne narzędzia i przedmioty. Będą to:

 • pilnik do paznokci (do nadania paznokciom odpowiedniego kształtu), 
 • blok polerski (do wygładzenia płytki paznokcia), 
 • olejek do skórek (do zmiękczenia skórek, aby można je było łatwo odsunąć), 
 • lakier bazowy, 
 • lakiery hybrydowe w wybranych przez ciebie kolorach,
 • lakier nawierzchniowy.

W rzeczywistości malowanie paznokci może okazać się skomplikowanym zabiegiem, który wymaga niezwykłej staranności, odpowiednich umiejętności i poświęconego czasu. To właśnie dlatego kobiety często powierzają je w ręce profesjonalistów. Jednak jeśli czujesz się na siłach, posiadasz w domu potrzebny sprzęt i zapas czasu, polecamy ci spróbować odtworzyć go samodzielnie. Możesz poszukać w Google wskazówek odnośnie malowania paznokci wpisując hasło "pomalowane paznokcie ideas" lub skorzystać z naszych rad, które znacznie ułatwią ci ten proces.

Malowanie paznokcie hybrydą

 1. Nadaj odpowiedni kształt.
  Paznokcie zawsze przycinaj przy użyciu cążek i nigdy nie zaczynaj skracać ich od środka. Jeśli chcesz skrócić je w prawidłowy sposób, zacznij od boku i pracuj narzędziem w poprzek, aby nie rozdwoić płytki.
  Jeśli chodzi o nadawanie paznokciom pożądanego kształtu za pomocą pilnika: owalnego, kwadratowego, zaokrąglonych kwadratów lub jakiegokolwiek innego, należy dobrać go bazując na naturalnej krawędzi płytki. Jak to zrobić? Eksperci radzą, że jeśli twoja wewnętrzna krawędź paznokcia jest w kształcie uśmiechu, lepiej będą wyglądały u ciebie paznokcie w kształcie migdałów. Jeśli zaś przypomina bardziej prostą linię, zalecany jest kształt kwadratowy.
  Przechodząc już do samego opiłowywania paznokci, warto pamiętać, aby zaczynać od bocznej krawędzi i kierować się do środka paznokcia, zachowując krótkie, szybkie ruchy. Absolutnie nie powinno się robić tego ruchami wahadłowymi od jednej strony do drugiej i z powrotem, bo może to niszczyć paznokcie.
  Ważne: piłując paznokcie zmieniaj ustawienia dłoni - patrz na nie trójwymiarowo - tak, żeby w każdej pozycji wyglądały dobrze - dodaje Marzena Kanclerska z warszawskiego salonu Nail Spa.
 2. Wypoleruj płytkę.
  Po spiłowaniu paznokci nadszedł czas, aby je wypolerować i tym samym stworzyć gładką bazę pod lakier. Użyj do tego bloku polerskiego i przesuwaj nim po każdym paznokciu przez kilka sekund tam i z powrotem, aż poczujesz (i zobaczysz), że paznokieć jest gładki. Ważne, aby nie pomijać tego kroku, gdyż przejście od razu do malowania paznokci bez polerowania płytki będzie miało zauważalny wpływ na sposób, jak będzie wyglądał nałożony lakier.
 3. Dbaj o skórki.
  Wetrzyj olejek do skórek za pomocą opuszków palców i delikatnie odsuń skórki, aby odsłonić płytkę paznokcia. Dzięki temu, twoje dłonie nie tylko będą wyglądały na bardziej zadbane, ale też paznokcie i palce optycznie się wydłużą. Uwaga: chociaż wiele salonów oferuje wycinanie skórek, nie warto samodzielnie robić tego w domu. Jeśli będziesz chciała pozbyć się ich w nieprawidłowy sposób, może doprowadzić to do nieprzyjemnej infekcji w łożysku paznokcia. Zamiast tego, warto pamiętać o regularnym nawilżaniu skórek za pomocą olejku lub serum (nie tylko podczas wykonywania manicure).
 4. Zmyj olejek ze skórek i oczyść płytkę.
  Może się to wydawać mało logiczne, ale po nałożeniu olejku i delikatnym odsunięciu skórek, nadszedł czas, aby nałożony olejek zmyć. To ta część, podczas której manicurzystka w salonie może poprosić cię o podejście do zlewu i wyszorowanie paznokci szczoteczką i odrobiną wody z mydłem. Zrób to samo, gdy wykonujesz mani w domu, ponieważ zbyt tłusta płytka jest jedną z głównych przyczyn odpryskiwania lakieru i krótkiej trwałości stylizacji. Możesz również oczyścić paznokcie wacikiem nasączonym specjalnym cleanerem. Uważaj tylko, aby przemywać samą płytkę, a nie skórę wokół paznokci, bo możesz nadmiernie ją wysuszyć.
 5. Nałóż lakier bazowy bazę
  Wreszcie nadszedł czas, aby rozpocząć malowanie. Oprzyj dłoń na stole, aby była stabilna i zacznij od nałożenia cienkiej warstwy lakieru bazowego. Pomoże ona zapewnić bardziej równomierne rozprowadzenie koloru, a także zapobiegnie przebarwieniu paznokci. Nie zapomnij o utwardzeniu bazy w lampie UV.
 6. Nałóż dwie warstwy koloru.
  Teraz na najbardziej zabawne najprzyjemniejsza, a zarazem najtrudniejsza część - malowanie. Zawsze nakładaj co najmniej dwie warstwy koloru, każdą z nich utwardzając w lampie. Nakładając lakier w wybranym kolorze, zacznij od środka płytki paznokcia i cienkimi, równymi warstwami przesuwaj się w kierunku boków. Szczególną uwagę przyłóż do malowania krawędzi paznokcia, ponieważ od dokładności tej czynności w dużej mierze zależy trwałość manicure.
  Niektóre rzeczy łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Największy problem z domowym manicure polega na tym, że po prostu trudno jest malować paznokcie niedominującą ręką. Na to nie ma innej rady, niż praktyka (w końcu tylko ona czyni mistrza).
 7. Utrwal manicure lakierem nawierzchniowym.
  Top coat pomoże wydobyć kolor lakieru, sprawi że będzie bardziej błyszczący i zapobiegnie odpryskom. Aby mani jak najdłużej pozostał świeży, a skórki wyglądały zdrowo, nie zapominaj o regularnym nawilżaniu dłoni ulubionym odżywczym kremem.

I voila! Twoje idealne kolorowe paznokcie są gotowe. 

Malinowe paznokcie - TOP20 pomysłów na malinowy manicure>>

Techniki poprawnego malowania paznokci

Nie ma jednej techniki malowania paznokci, która sprawdzi się idealnie u każdego. Najważniejsze są dokładność, praktyka i podstawowa wiedza na temat manicure. Przed przystąpieniem do malowania paznokci należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 • wyciągając pędzelek z buteleczki lakieru należy odciągnąć nadmiar produktu o brzeg,
 • lakier należy nakładać ruchami w kierunku od skórek do zewnętrznej krawędzi paznokcia (od środka płytki, a następnie po brzegach),
 • przed nałożeniem koloru, warto rozgrzać buteleczkę w dłoniach - dzięki temu pozbędziesz się pęcherzyków powietrza z jej wnętrza,
 • nakładając lakier konieczne jest dokładne omijanie skórek,
 • podczas malowania paznokci należy zadbać o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy,
 • bez względu na to, czy wybierasz delikatne kolory paznokci, ombre, czy efekt lustra, nawet najpiękniejszy manicure nie będzie wyglądał dobrze, jeśli dłonie i okolice paznokci nie będą zadbane.

Malowanie paznokci zwykłymi lakierami

Jeśli spróbujesz hybrydy - za nic nie wrócisz już do zwykłego lakieru!” - Słyszę często jak moje Klientki nawzajem się informują i przekonują. Faktem jest, że lakier hybrydowy utrzymuje się dłużej, bardziej błyszczy a manicure wygląda nieskazitelnie bez względu na to czy zmywamy codziennie naczynia czy pracujemy w ogródku. Szczególnie jednak polecam ten sposób malowania paznokci na czas wakacji. Wysokie temperatury, dużo aktywności, dużo ruchu - kto myśli wtedy o poprawianiu lakieru? Warto jednak pamiętać - że manicure hybrydowy wymaga robienia przerw i regularnego regenerowania płytek. Wtedy jest dobry czas na zwykły lakier - mówi Marzena Kanclerska-Gryz z warszawskiego Nail Spa.

Jak malować paznokcie przy skórkach?

Jeśli martwisz się, że malując paznokcie nie uda ci się w dokładny sposób ominąć skórek, możesz wypróbować trik, który polecają internautki na urodowych forach. Proponują, aby zabezpieczyć skórki za pomocą kosmetycznej wazeliny - jak to zrobić? Wystarczy nabrać odrobinę produktu na patyczek i bardzo cienką warstwą posmarować brzegi skóry wokół paznokci. Dzięki temu lakier nie pobrudzi skórek, ponieważ w ogóle nie będzie do nich przylegał (będzie ślizgał się po tłustej wazelinie).

Błękitne paznokcie - najciekawsze stylizacje na co dzień>>