Pamiętacie ostatnią kampanię Alexandra Wanga na sezon wiosna-lato 2013? (ZOBACZ kampanię Alexander Wang wiosna-lato 2013 >>) Surowa i monochromatyczna wywołała skrajne opinie. Na zdjęciach Stevena Kleina, Małgosia Bela przypominała złowrogą wojowniczkę. Promując kolekcję na zbliżający się sezon jesień-zima 2013, Alexander Wang postanowił wykorzystać sprawdzony zespół i ponownie zaangażował do współpracy polską modelkę oraz fotografa Stevena Kleina. Tym razem jednak projektant zdecydował się na zgoła inną konwencję.

Na czarno-białym zdjęciu Kleina do nowej kampanii, Bela pozuje z profilu na tle unoszącego się dymu. Ujęcie wygląda zupełnie jak kadr z filmu. Bardziej niż modę, na fotografii wyeksponowano jest styl i charakter marki

Na szczególną uwagę zasługuje film "Confessional" promujący kolekcję Wanga na sezon jesień-zima 2013, nakręcony i wyprodukowany przez Petera Szollosiego. Zmontowanym razem fragmentom z backstage'u pokazów towarzyszy monolog Beli. Modelka opowiada o swoich doświadczeniach jako mama z 9-letnim stażem i o pierwszych refleksjach na temat mody. 

"Prawdopodobnie jedyną rzeczą jaką zrobiłam w swoim życiu jak należy, jest decyzja o posiadaniu syna", mówi 36-latka w pierwszych sekundach filmu. "I tak naprawdę to nigdy nie uważałam siebie za szczególnie egoistyczną osobę. Dopiero kiedy pojawił się na świecie mój syn, zrozumiałam, jakim byłam dotąd samolubnym dzikusem".  

Małgosia przyznaje później, że to, co wiedziała o modzie na początku swojej kariery równoważne było niemal zeru. Mówi, że jedyne skojarzenie jakie wówczas nasuwało się jej w kwestii mody to był wideoklip George'a Michaela do przeboju "Freedom".

Podoba Wam się taki pomysł na promowanie marki? 

OBEJRZYJ film "Confessional" z Małgosią Belą dla Alexandra Wanga >> 

Iga Budzikowska