Za flagowy produkt linii MAKO x Mo61 robią unisexowe perfumy do ciała uwodzące oryginalnym połączeniem zapachowym dymnych nut drzewnych, skóry, zamszu, korzennej wetiwerii, zmysłowej patchouli, słodkiego sandałowca i ostrych przypraw. Ten precyzyjnie opracowany miks aromatów pobudza zmysły, inspirując do  do stworzenia wokół siebie przestrzeni, która będzie przyjemna i pełna równowagi.

„Naszą intencją jest stworzenie pełnego harmonii otoczenia w domu, który ostatnio stał się dla wielu z nas miejscem pracy” – mówi Anna Sękowska, właścicielka marki.

Dlatego oprócz autorskich perfum, w ofercie dostępne są także patyczki do wnętrz oraz świeca pachnąca skórą i kadzidłem, a wszystko to w charakterystycznej skórzanej oprawie w stylu minimal.

Kolekcję uzupełniają ultrastylowe mini-akcesoria tłoczone w modny wzór plecionki z czarnej włoskiej skóry. Na oficjalnej stronie internetowej marki już teraz znajdziecie elegancką kosmetyczkę, klasyczny portfel w rozmiarze S oraz geometryczne pojemniczki o różnych formatach, które doskonale wypadną między innymi w roli pokrowca na świecę lub designerskiego talerzyka na biżuterię. Marka pozostaje więc wierna swojemu DNA, konsekwentnie stawiając na ponadczasowy minimalizm i codzienną funkcjonalność.  

Jest jeszcze jeden powód do pokochania nowości MAKO: wszystkie zostały stworzone w duchu zero waste. W procesie tworzenia wykorzystano materiały używane przy produkcji torebek, nadając drugie życie nawet najmniejszym, niezagospodarowanym wcześniej skrawkom skóry. „Szklany słoik na świecę w skórzanym etui powstał z kolei stworzony z myślą o ”re-using”. Po wypaleniu świecy sprawdzi się idealnie chociażby jako kubek na akcesoria kosmetyczne, lub organizer na biurko.” czytamy w informacji prasowej. 

Za graficzną ilustrację nowości odpowiedzialny jest doskonale już znany duet fotografów Kulesza & Pik. Inspiracje? Ikebana, czyli japońska sztuka układania kwiatów. Literatura zjawisku temu nadaje jednak znaczenie więcej, znacznie głębszych znaczeń. „To pełna mistyki i duchowości sztuka, w której człowiek skupia się na tworzeniu harmonii linearnych konstrukcji, rytmu i koloru. Jednocząc się z naturą, oddaje jej hołd precyzją roślinnych kompozycji.”. 

Równowaga, spokój, docenianie piękna w każdym detalu codzienności – o tym jest  zatem sama sesja wizerunkowa i cała kolekcja MAKO x Mo61 Perfume Lab i jest to też coś, czego potrzebujemy teraz najbardziej. 

Credits:

Photo: Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik

Set Design: Ania Witko & Dagmara Stępień

Retouch: Paul Drozdowski