Platforma modowa Pakamera.pl rusza ze społeczno-artystycznym projektem M(ł)oda Dusza. Jego celem jest pokazanie mody, od strony innej, niż powszechnie znana - komercyjna. Założeniami projektu jest pokazanie stanu umysłu i ducha, który jest wolny od podziałów ze względu na wiek, czy płeć. Wystawa ukazuje ludzi, którzy reprezentują różne style i pokolenia, m. in. bohater sesji zdjęciowej "Oldschool" - Pan Henryk ma 92 lata, pisze limeryki i.. założył swojego bloga!

Wielopokoleniowy projekt zaprasza do współpracy "zwykłych" ludzi, którzy na co dzień ze światem mody mają niewiele wspólnego. Pracują w agencjach kreatywnych, w salonach tatuażu, są uroczymi dzieciakami lub dziarskimi dziadkami. Modele są ubrani w projekty niezależnych polskich projektantów, które jako marki są reprezentantami wolnej myśli w modzie.

M(ł)oda Dusza ma charakter mobilnej wystawy, która od stycznia do kwietnia odwiedzi sześć wybranych miejsc w stolicy. Obecnie prace można oglądać w Barze Prasowym, przy ulicy Marszałkowskiej 10/16. Następnym miejscem wytypowanym do goszczenia wystawy jest klub PaństwoMiasto.

Co zobaczymy podczas wystawy? Sesję zdjęciową "Bąble" przedstawiającą modę dla maluchów. "Wydziabane", czyli sztuka tatuażu. Całkiem hardcorowy projekt, jego bohaterkami są cztery piękne, nietuzinkowe i kolorowe kobiety. Następnym cyklem są "Brodacze", o ktorych już pisałyśmy. Fotografie zostały osadzone w wakacyjnym klimacie nad Wisłą. Ostatnim projektem jest "Oldschool", współorganizowany z Fundacją Nizio ukazujący energicznych i pełnych werwy seniorów.

Jeśli mieszkacie w Warszawie, lub planujecie mały wypad do stolicy, koniecznie wpadnijcie do miejsc, w których będzie gościć wystawa M(ł)oda Dusza!

Kaja Dobrzańska