Wybieg rozrysowano na planie kwadratu, a nad nim umieszczono delikatne białe dekoracje przywodzące od razu na myśl ludowe wycinanki. To one rzucały cienie na szarość betonowej podłogi i chwilami także na twarze modelek. Za ten pomysł i realizację odpowiadała jedna z ciekawszych polskich scenografek młodego pokolenia - Ania Witko

Łukasz Jemiołpostawił sobie za cel połączenie romantycznego retro z współczesnym twistem. Pokusił się o miszmasz epok i stylów. I tak, projektant zręcznie zmiksował kroje rodem z lat 70. i 80. ze wzorami, które nawiązywały do holenderskich waz czy Toile de Jouy - francuskiej tkaniny z XVIII wieku przedstawiającej sielankowe scenki (po podobny motyw sięgały w poprzednich sezonach takie marki jak m.in.: Dior, Oscar de la Renta czy Carven). Ażurowe delikatne koronki "szły" w kolekcji Jemioła obok sztywnego denimu, a sukienki z bufiastymi boho rękawami skontrastowano z ciężkimi kowbojkami sięgającymi do kolana. Buty to zresztą efekt współpracy projektanta z marką Celebrity. W aktualne trendy wpisywały się bluzki z efektem tie-dye i plecione kapelusze (lansowane m.in. przed domy mody Valentino i Chanel). Agnieszka Ścibior, która zajęła się stylizacją, modelkom dobrała także okulary z perełkami (pracownia Bryloownia) i rzucającą się w oczy biżuterię (Apart). 

"Zaprezentowane sylwetki to przede wszystkim szlachetne tkaniny, takie jak jedwabie, koronki, żakardy i plecionki. Projektant odważnie zestawił je z najwyższej jakości jeansem i bawełną oraz lekkimi letnimi przędzami" - czytamy w informacji prasowej. 

Projektant w nowym sezonie swoich klientów nie pozostawi bez ich ulubionych oversize'owych swetrów, lejących, miękko układających się tunik czy prostych trenczy, z których słynie. W kolekcji znalazły się też żakiety z postrzępionymi brzegami albo delikatnymi wycięciami, szorty z efektownym wiązaniem, eleganckie koszule, szmizjerki ze zmysłowym wycięciem na plecach oraz kamizelki. Jemioł niektóre sukienki w talii spiął skórzanym gorsetem, które nasuwały nieco skojarzenie z projektem Loewe z 2016 roku. Kolory? Charakterystyczne dla Łukasza Jemioła - stonowane i delikatne. Paletę barwną złożył z odcieni pochmurnego błękitu, szlachetnego granatu, słomkowego beżu i kropli bieli.

Zobaczcie wideo z pokazu Łukasz Jemioł wiosna-lato 2019: