Wystawa Łukasza Bąka „Zimna Wojna – Fotografie”

W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa „Zimnej wojny” będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie pokazana wystawa zdjęć Łukasza Bąka – „Zimna Wojna – Fotografie”. Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się “pomiędzy” - to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie “Zimnej wojny”, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, które pokazują rzeczywistość filmu nieco szerzej i pozwalają na zanurzenie się w klimat opowieści Pawlikowskiego na nowo.

Jednym z głównych tematów zdjęć Bąka jest światło. Czasem mocne, kontrastowe, kontrowe, wyraziste, sceniczne, a czasem łagodne, miękkie – podobnie jak relacja, która łączy bohaterów historii, którą w swoim głośnym filmie pokazał Pawlikowski. W trakcie wystawy zaprezentowany zostanie szeroki wybór zdjęć wykonanych na planie: dokumentujących świat przedstawiony, ale również jego kulisy.

Kim jest Łukasz Bąk?

Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów jak: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Wystawa będzie otwarta dla wszystkich. Jej organizatorami są: Leica 6x7 Gallery, producent filmu - Opus Film i Mysia 3. Wernisaż odbędzie się 24 lutego o godzinie 18 - kilka godzin przed wręczeniem tegorocznych Oscarów! Trzy dni później, w ramach finisażu odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Bąkiem oraz dyskusja z gośćmi specjalnymi o fotografii i filmie. Wtedy będziemy już wiedzieć, po ile statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej sięgną twórcy „Zimnej wojny”. W tym kontekście (ale nie tylko) tej wystawy po prosu nie można przegapić!

Łukasz Bąk „Zimna Wojna – Fotografie” - informacje

  • Warszawa, Mysia 3, III piętro
  • Wystawa: 24-27 lutego 2019
  • Czynna w godzinach: Niedziela: od 12. Poniedziałek – Środa 10-20.
  • Wernisaż: 24 lutego, godz. 18.00
  • Finisaż – spotkanie autorskie/dyskusja z gośćmi: 27 lutego 2019, Mysia 3, III piętro, godz. 19.00
  • Wstęp wolny