Ulubiony film Quentina Tarantino: Agnieszka Grochowska

„Pulp Fiction”, „Pulp Fiction”, „Pulp Fiction”! Miałam 15 lat, kiedy ten film miał premierę, jest początkiem mojej świadomej przygody z kinem. Uwielbiam każdą minutę.

Quentin Tarantino ratuje Hollywood. [Recenzja filmu "Pewnego razu... w Hollywood"] >>

Ulubiony film Quentina Tarantino: Remigiusz Mróz

„Bękarty wojny”, bo to studium tworzenia nieprawdopodobnego napięcia. Już początkowa scena rozmowy sprawia, że chce się parafrazować Wilde’a… Ten suspens jest okrutny. Niechaj trwa.

Podobny obraz

"Bękarty wojny"

Ulubiony film Quentina Tarantino: Magdalena Grzebałkowska

Kocham wszystkie filmy Tarantino miłością ogromną. Za poczucie humoru, ironię, inteligencję, rozmach i łamanie stereotypów. Nie umiem wybrać tego jedynego, ale najczęściej chyba oglądałam „Bękarty wojny”. No i nie mogę się doczekać jego najnowszego filmu. Jedni mówią, że genialny, drudzy, że chała. Trzeba się przekonać samemu.

Sharon Tate - 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o zmarłej gwieździe >>

Ulubiony film Quentina Tarantino: Magdalena Cielecka

Kocham Tarantino za scenariusz do „Urodzonych morderców”. I za film „Bękarty wojny”. Za jego przewrotność i za to, że odważył się pokazać wojnę w tak inny sposób, łamiąc i rozbrajając tematy tabu nazizmu i Holokaustu.

Znalezione obrazy dla zapytania pulp fiction imgur

"Pulp Fiction"

Ulubiony film Quentina Tarantino: Andrzej Saramonowicz

„Pulp Fiction”. Za zbudowanie nowego języka i pokazanie, że można omijać twarde reguły tworzenia scenariusza, o ile ma się talent. „Pulp Fiction” bardzo wpłynął na kino po nim. Z tego względu wydaje mi się jednym z najważniejszych filmów ostatniej dekady XX wieku.

Anna Luboń