Przy swojej kolekcji na wiosnę/lato 2020 Loewe po raz kolejny współpracowało z Paula’s Ibiza, najfajniejszą marką na hiszpańskim archipelagu, by stworzyć tętniący życiem, zalany słońcem zestaw, która wyraża lekkość i przewiewność Balearów. Przy okazji pozwala nam wybiec myślami do bardziej słonecznych dni i każe wierzyć, że obecne problemy będą już w większym stopniu za nami.

Takie przynajmniej wrażenie można odnieść, gdy patrzy się na takie elementy tej kolekcji jak T-shirty w jaskrawych kolorach, swobodne w formie koszule, szorty i stroje kąpielowe wzbogacone barwieniem tie-dye oraz zabawne akcesoria w rodzaju torb w postaci ośmiornic, delfinów i wielorybów. Wszystko to wywołuje prawdziwą „ucztę wizualną”, jak stwierdził Jonathan Anderson, dyrektor kreatywny Loewe, w komunikacie prasowym. „W tej kolekcji poczucie eskapizmu i radości staje się całkowite. Takie pozytywne i energetyzujące przesłanie jest teraz bardzo potrzebne” – dodał. 

Kolekcja uchwycona przez fotografa Graya Sorrentiego w Nowym Delhi rzeczywiście uwodzi swoją kolorowością i zarazem świetnie sprawdza się jako podkreślenie działań Loewe związanych ze zwalczaniem pandemii Covid-19. Hiszpańska marka zaangażowana jest w pilotowanie planu wsparcia, który ma zapewnić lepszą przyszłość dzieciom z najbiedniejszych rodzin dotkniętych kryzysem. Lowe przekaże 40 euro na projekty edukacyjne od każdego produktu sprzedanego od maja do sierpnia tego roku.

ZOBACZ TEŻ: Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. U których polskich projektantów je kupisz?

Loewe współpracuje również z Plataforma de Infancia, organizacją zajmującą się ochroną praw dzieci i młodzieży, w celu uruchomienia serii programów edukacyjnych tego lata w Hiszpanii, co ma pomóc w zmniejszeniu nierówności i przypadków porzucania nauki. Loewe przekazuje również 100 000 masek chirurgicznych hiszpańskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Pod tym linkiem możecie zobaczyć całą kolekcję kapsułową Loewe x Paula's Ibiza. A poniżej inne, równie kolorowe ubrania na lato: