Pełnia w znaku Koziorożca wydarzy się 5 lipca 2020 roku. Tym razem zbiegnie się z zaćmieniem Księżyca, co uczyni ją wyjątkowym zjawiskiem. Te dwa aspekty w astrologii mają ogromne znaczenie dla ludzkości. Nie są obojętne na nasze nastroje, czy podejmowane w tym czasie decyzje. Pomogą nam zmierzyć się z lękami i zakończyć ciągnące się nieprzyjemności. Lipcową pełnię określa się również mianem Księżyca Grzmotów. Zwiastuje ona letni sezon burz, tak bardzo typowy dla tego miesiąca. Czekają nas obfite ulewy, grzmoty oraz mocne gradobicie, które zadzieją się nie tylko w atmosferze. Symbolicznie powinnyśmy spodziewać się ich także we własnym życiu emocjonalnym. Każdy znak zodiaku krąży wokół przypisanych mu dziedzin życia. Na czym warto się skupić, gdy na niebie zaczyna nam przyświecać energia Koziorożca?

Tarot na lipiec 2020 >>

Pełnia Księżyca w Koziorożcu - co oznacza?

Faza pełni sprzyja zagłębianiu się w swoje wnętrze. Po to, by postawić sobie ważne pytania, które pomagają wykonać krok w przód. To czas odpoczynku, wdzięczności, przemyśleń oraz dbania o swoje zdrowie. W tym miesiącu Srebrny Glob znajduje się w rękach Koziorożca. Jego energia zachęci nas do zmiany swoich dotychczasowych celów. Pora skupić się na wątkach związanych z pracą, drogą życiową, miłością czy rodziną. Zjawisko pełni zazwyczaj wywołuje napięcie w tych sprawach, by skierować na nie naszą uwagę. Koziorożec porusza się po osi kariery, czym doprowadzi do ulepszenia naszej samodyscypliny i spełniania obowiązków. Pragnie zaprowadzić harmonię tam, gdzie w tej chwili panuje chaos. Wszystko, czemu poświęcimy się w kolejnych tygodniach, będzie mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość.

Pełnia w Koziorożcu ujawnia, co powinno stać się naszym priorytetem. W jej trakcie wszystkie plany zawodowe i życiowe mogą drastycznie zmienić swój kierunek.

Kiedy Księżyc roztacza wokół siebie pełen blask, warto rozpocząć proces samoleczenia. W tej fazie mówienie o swoich problemach staje się o wiele łatwiejsze niż zazwyczaj. Znalezienie dobrego powiernika, który wysłucha i dobrze doradzi, przyspieszy gojenie się ran. Czas pełni sprzyja także rytuałom urodowym. Picie ziół, detoks, kąpiele w olejkach czy chwile spędzone na relaksie w naturze, podniosą naszą samoocenę. Niestety, jej aura niekiedy powoduje, że stajemy się zaślepione w miłości. Bądźmy szczególnie ostrożne na manipulacje ze strony partnera, który może chcieć wykorzystać naszą dobroć.

Zaćmienie Księżyca w Koziorożcu - jak na nas wpłynie?

Zaćmienia Księżyca i Słońca przynoszą rewolucję. Po tegorocznych przejściach możesz sądzić, że na świecie dokonało się już wiele zmian. Jednak te zjawiska zachęcają, by ponownie przeanalizować swoje życie i dostrzec, co jeszcze wymaga poprawki. Zaćmienie w Koziorożcu pozwala spojrzeć wewnętrznym okiem na ścieżkę, jaką kroczymy w przyszłość. Zmiany dokonane w najbliższych tygodniach będą mieć długotrwały wpływ na dalsze losy. Energia ciemności ujawnia problemy na linii praca-dom oraz serce-rozum. Tworzy napięcie, a w efekcie konflikty, których celem jest rozwiązanie problemów. Sprawia, że na nowo odkrywamy siebie. Otrzymujemy szansę, by naprawić to, co zostało zaniedbane w ostatnich miesiącach. 

Zaćmienie Księżyca z 5 lipca łączy się z zaćmieniem Słońca z 20 czerwca. Teraz znajdujemy się w "fazie cienia", która potrwa aż do 30 listopada 2020 roku.

Co łączy kobietę z Księżycem? >>