Nic tak nie podkreśla smaków potraw, jak wino. Jednak dobranie odpowiedniej butelki do przyrządzanego dania bywa nie lada wyzwaniem. Czerwone czy białe? Wytrawne czy półwytrawne? Francuskie czy kalifornijskie? Wycieczka do sklepu na dział z winami przysparza wielu dylematów. 

Czerwone wino jest zdrowe! Poznajcie najnowsze badania >>

Nie martwcie się, jeśli nie jesteście koneserami win. Sieć sklepów Lidl stworzyła chatbota, który wybierze dla nas idealną butelkę trunku. Od teraz klienci dyskontu w Wielkiej Brytanii mogą poprosić o poradę wirtualnego sommeliera "Margot". Wystarczy zapytać go na Messengerze na przykład o to "jakie wino pasuje do indyjskiego curry?" lub "które wino z Chile wybrać w cenie poniżej 6 funtów?". 

"Rozumiemy, że wybór odpowiedniego wina do posiłku to często zniechęcający proces. Klienci są jednak coraz bardziej zainteresowani próbowaniem różnych win i uczeniem się, jak odpowiednio łączyć je z jedzeniem" – mówi Alex Murray z brytyjskiego oddziału dyskontu.

W Lidlu znajduje się szeroki wybór win z różnych krajów świata. Większość z nich jest w bardzo przystępnych cenach. Warto próbować nowych smaków i uczyć się dobierać wino do potraw. Jest szansa, że wirtualny sommelier niedługo pojawi się także w Polsce! Dzięki temu z łatwością dobierzemy pyszny trunek do swojego posiłku i budżetu. Ciekawe, czy ten chatbot zdradzi nam również, które wino jest najmniej kaloryczne (sprawdź >>)!