Leonardo DiCaprio jest znany z aktywnych działań na rzecz planety. Aktor namawia swoich fanów do tego, by dbali o środowisko i przeszli na weganizm lub jedli mniej mięsa. Nie od dzisiaj wiadomo, że produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego nie należy do ekologicznych. Zanieczyszczenia z ferm przemysłowych przyczyniają się do zmiany klimatu. Masowo produkowane mięso i nabiał są także szkodliwe dla zdrowia, gdyż zawierają coraz więcej antybiotyków czy sztucznych polepszaczy smaku. Gwiazda kina postanowiła zainwestować w firmę "Beyond Meat", podukującą laboratoryjnie roślinne mięso. Tak tłumaczy swoją dezycję:

"Produkcja mięsa i nabiału jest głównym powodem zwiększonej emisji dwutlenku węgla. Zamiana mięsa zwierzęcego na mięso roślinne opracowane przez "Beyond Meat", to najlepsza metoda jaką można podjąć, żeby walczyć ze zmieniającym się klimatem. Dzięki zdrowym produktom mięsnym tej firmy każdy konsument będzie mógł podjąć działanie na rzecz zmian klimatycznych"

W produkcję roślinnego mięsa "Beyond Meat" zainwestował również Bill Gates i twórcy Twittera Biz Stone oraz Evan Williams. To nie pierwsze ekoligiczne działanie ze strony Leo. Legenda Hollywood ostatnio stworzyła film dokumentalny z National Geographic na temat zmian klimatycznych. O swoich przekonaniach i zaangażowaniu wspomniał również podczas przemowy na rozdaniu Oscarów. Gdzie można kupić hamburgery, które ratują naszą planetę? Póki co, roślinne mięso jest dostępne tylko na rynku w USA.