Spodnie sztruksowe

Szukasz alternatywy dla jeansów? Nawet pobieżnie spojrzenie na garderobę DiCaprio z lat dziewięćdziesiątych potwierdza, że ​​sztruksowe spodnie były dla niego absolutną podstawą. Wygląd ze zdjęcia udowadnia, że można stworzyć naprawdę udaną casualową stylizację ze sztruksem – tenisówki, luźna koszulka i oversize’owa puchowa kurtka interesująco współgrają ze spodniami z szerokim krojem. Owszem, jest to dość osobliwa stylizacja, ale trzeba przyznać, że urzeka swoim luzem.

Koszula z kubańskim kołnierzykiem

Młody Leonardo DiCaprio doskonale wiedział, co warto ubierać, gdy na dworze znowu robi się cieplej. Koszula z kubańskim kołnierzykiem to zawsze dobry pomysł, by wyróżnić się z tłumu. Idealnie uszyta z dzianiny i w białym kolorze jest ładnym pomostem pomiędzy czymś eleganckim, a casualowym. W wersji z długim rękawem można nawet zarzucić marynarkę na nią. Ale w lecie wraz z szortami lub chinosami (wieczorem) robi największą robotę.

Garnitur na luźno

Granatowy garnitur, biała koszula i czarne buty – tylko tyle trzeba, by uzyskać odpowiednią elegancję. Ale nie zawsze trzeba być pod krawatem – 21-letni DiCaprio ze zdjęcia jest tego dobrym dowodem. Górny guzik koszuli zostawił rozpięty, a kołnierzyk rozłożył. Niechlujstwo? W żadnej mierze. To raczej w pełni akceptowalna nonszalancja. Jak widać dzięki prostej sztuczce można rozluźnić formalność swojego stroju. Oczywiście nie wszędzie da się tak, ale jeśli jesteście na jakieś wieczorowej imprezie, to może to okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Skórzana kurtka to podstawa odzieży męskiej

Jak myślimy o skórzanej kurtce, to zawsze widzimy ją w czarnym kolorze. Jest to zrozumiałe, ale nie da się przecenić siły, jaką posiada wersja w brązowym odcieniu. DiCaprio ze zdjęcia prezentuje najlepszy rodzaj kurtki – takiej, która niejedno musiała przeżyć ze swoim właścicielem. Ten znoszony styl nadaje jej mocno vintage’owy posmak. Wraz z białą koszulą robi to jak najlepsze wrażenie, ale tutaj równie dobrze zagra też T-shirt.

Kolory na jesień

Jak przywitać się z jesienią? Na wzór z powyższego zdjęcia. Niebieski i beżowy to wiodąca kombinacja w codziennym stroju, więc zainwestuj w prążkowany sweter w stylu DiCaprio (może być o jeden rozmiar większy) i połącz go z jeansami o prostym kroju. Od czasu lat 90. takie zestawienie wciąż nie straciło ze swojej świeżości i jest podstawą, gdy potrzebujemy szybko się ubrać i wyjść z domu.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!