O tym, że powstanie "Legalna blondynka 3" wiemy już od roku. Na początku czerwca ubiegłego roku Reese Witherspoon zamieściła na swoim instagramie filmik, gdzie widać aktorkę opalającą się w różowym kostiumie na basenie. Dodano wtedy podpis: "It’s true... #LegallyBlonde3". Internet, a dokładnie fani tej komedii oszaleli ze szczęścia. Poprzednie dwie części były hitem kasowym. Czy podobnie będzie z kolejną "Legalną blondynką"? 

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Komedie romantyczne 2019 >>

"Legalna blondynka 3": co wiemy o nowym filmie z Reese Witherspoon?

Pierwsza "Legalna blondynka" trafiła do kin w 2001 roku (i zarobiła 141 mln $!), a rola Elle Woods potwierdziła status Reese Witherspoon, jako jednej z najpopularniejszych gwiazd w Hollywood. Nawet dziś produkcja o blondynce studiującej prawo na Harvardzie jest wspominana jako jeden z ważniejszych symboli popkultury z początków lat dwutysięcznych. Nikogo nie zdziwił fakt, że szybko powstała również druga część (tym razem główna bohaterka podbiła Waszyngton), ale na kolejny film musieliśmy czekać prawie 20 lat! 

"Legalna blondynka 3" skupi się oczywiście na perypetiach pięknej Elle Woods. Pod koniec maja Reese Witherspoon potwierdziła, że dostała już scenariusz, ale dalsze prace jeszcze nie nastąpiły. Jak podaje serwis Deadline, za napisanie historii znów odpowiedzialni są Kirsten “Kiwi” Smith oraz Karen McCullah. Nową "Legalną blondynkę" będą tworzyć ci sami producenci (Marc Platt i Adam Siegel). Do tego duetu dołączyła Witherspoon ze swoją firmą Hello Sunshine. Niestety nie wiemy jeszcze, kto wyreżyseruje film i kto jeszcze pojawi się w obsadzie. 

"Legalna blondynka 3" doczekała się również daty premiery. Produkcja trafi do kin 14 lutego 2020 roku!