Teraz Lady Gaga musi się gęsto tłumaczyć. "Shallow" czyli piosenka pochodząca z filmu "Narodziny gwiazdy" przez wiele miesięcy utrzymywała się na szczycie list przebojów. Na dodatek, singiel docenili również krytycy i filmowcy, którzy przyznali twórcom utworu Oscara i Złotego Globa dla "najlepszej piosenki filmowej". Pewien songwriter twierdzi jednak, że "Shallow" brzmi jak jego autorski kawałek sprzed kilku lat. Sprawę ujawnił Page Six.

Lady Gaga jest zakochana! Kim jest nowy wybranek wokalistki? >>

Lady Gaga skomentowała swój domniemany związek z Bradleyem Cooperem. "Chciałam, aby ludzie uwierzyli, że jesteśmy zakochani" >>

Lady Gaga oskarżona o plagiat? Chodzi o słynne "Shallow"

Steve Ronsen oskarżył Lady Gagę o kradzież. Artysta uważa, że "Shallow" to  kopia jego piosenki "Almost" z 2012 roku. Do sądu wpłynął już pozew, w którym Ronsen i jego prawnik domagają się milionowego odszkodowania. Sprawę skomentował Orin Snyder, który reprezentuje Lady Gagę w tej sprawie.

"Pan Ronsen i jego prawnik chcą dostać tak zwane "łatwe pieniądze" od artystki z sukcesami. To haniebne i złe. (...) Jeśli pan Shirian będzie kontynuował tę sprawę, Lady Gaga stanie do walki i zwycięży".

Oficjalne oświadczenie wydał również Steve Ronsen:

"Starając się polubownie rozwiązać tę sprawę, kilka miesięcy temu, moje biuro dostarczyło zespołowi prawnemu Lady Gagi, na ich prośbę, oficjalny raport znanego i szanowanego muzykologa i profesora, który potwierdził, że istnieją znaczne podobieństwa tempa, melodii, rytmu i harmonii między dwoma omawianymi utworami. Zespół Lady Gagi nie dostarczył jeszcze do mojego biura raportu przeciwnego muzykologa, o który wielokrotnie prosiliśmy".

Twórcami muzyki i tekstu do "Shallow" są Lady Gaga, Andrew Wyatt, Anthony Rossomando oraz Mark Ronson. Produkcją singla zajęli się Gaga i Benjamin Rice. Utwór miał swoją premierę 27 września 2018 roku.

Posłuchajcie obu utworów: