Teraz Lady Gaga musi się gęsto tłumaczyć. "Shallow" czyli piosenka pochodząca z filmu "Narodziny gwiazdy" przez wiele miesięcy utrzymywała się na szczycie list przebojów. Na dodatek, singiel docenili również krytycy i filmowcy, którzy przyznali twórcom utworu Oscara i Złotego Globa dla "najlepszej piosenki filmowej". Pewien songwriter twierdzi jednak, że "Shallow" brzmi jak jego autorski kawałek sprzed kilku lat. Sprawę ujawnił Page Six.

Lady Gaga oskarżona o plagiat? Chodzi o słynne "Shallow"

Steve Ronsen oskarżył Lady Gagę o kradzież. Artysta uważa, że "Shallow" to  kopia jego piosenki "Almost" z 2012 roku. Do sądu wpłynął już pozew, w którym Ronsen i jego prawnik domagają się milionowego odszkodowania. Sprawę skomentował Orin Snyder, który reprezentuje Lady Gagę w tej sprawie.

"Pan Ronsen i jego prawnik chcą dostać tak zwane "łatwe pieniądze" od artystki z sukcesami. To haniebne i złe. (...) Jeśli pan Shirian będzie kontynuował tę sprawę, Lady Gaga stanie do walki i zwycięży".

Oficjalne oświadczenie wydał również Steve Ronsen:

"Starając się polubownie rozwiązać tę sprawę, kilka miesięcy temu, moje biuro dostarczyło zespołowi prawnemu Lady Gagi, na ich prośbę, oficjalny raport znanego i szanowanego muzykologa i profesora, który potwierdził, że istnieją znaczne podobieństwa tempa, melodii, rytmu i harmonii między dwoma omawianymi utworami. Zespół Lady Gagi nie dostarczył jeszcze do mojego biura raportu przeciwnego muzykologa, o który wielokrotnie prosiliśmy".

Twórcami muzyki i tekstu do "Shallow" są Lady Gaga, Andrew Wyatt, Anthony Rossomando oraz Mark Ronson. Produkcją singla zajęli się Gaga i Benjamin Rice. Utwór miał swoją premierę 27 września 2018 roku.

Posłuchajcie obu utworów: