L'Oreal My UV Skin Patch - nowa ochrona przed promieniami UV

Czy Wy też nie możecie doczekać się wakacji? Z myślą o odpowiedniej ochronie przed promieniami UV, L'Oreal stworzył innowacyjną, zaawansowaną technologicznie ochronę. Bowiem zbyt długie przesiadywanie na słońcu nie służy naszej skórze i z pewnością nie sprawdzi się bez ciągłego spoglądania na zegarek. Czas na rewolucję - My UV Skin Patch! Od teraz to nowoczesna aplikacja będzie dyktować nam, ile czasu możemy spędzić na zewnątrz (gdy doskwierają upały), za sprawą pierwszych na świecie sensorów ukrytych w plastrze na skórę.

Pomiar promieni UV za pomocą aplikacji

Produkt ten z wyglądu przypomina kolorowe, dziecięce tatuaże, choć kryje się za nim zaawansowana technologia. My UV Skin Patch to w rzeczywistości rozciągliwy, elektroniczny plaster o mniejszej grubości niż ludzki włos (tylko 50 mikrometrów!), przez co staje się nieodczuwalny dla ciała. Jego smukły design składa się jednak z aż 5 warstw, w których zawierają się fotoaktywne barwniki, substancje hermetyzujące, czy delikatny, medyczny klej. Po przyklejeniu go w miejsce narażone na działanie promieni słonecznych, plaster zaczyna odmierzać ilość promieni UV poprzez światłoczułe sensory. Dzięki temu zdobiące go niebiesko-białe kwadraciki automatycznie zmieniają kolor, informując nas o natężeniu promieni słonecznych, oraz synchronizują dane z aplikacją na telefonie. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie swojemu plastrowi, a Twój smartfon podda analizie kolory czujników i poinformuje Cię o sile napromieniowania. Technologia ta dostępna będzie dla użytkowników systemów Android oraz iOS

Darmowa inicjatywa

Plaster ochronny L'Oreal to kolejny dowód na to, że codzienna pielęgnacja ciała śmiało może iść w parze z zaawansowaną technologią. My UV Skin Patch zostanie wprowadzony na rynek kosmetyczny jeszcze w tym roku, z ramienia marki La Roche Posay. Co najlepsze produkt ten będzie darmowy - wszystko po to, by nauczyć nas skutecznie dbać o bezpieczeństwo swojej skóry.