Nie trzeba być fanem medycyny estetycznej, aby zdawać sobie sprawę ze świetnego działania i nieustającego rozwoju tej gałęzi branży beauty. Wiemy, że wygładzenie drobnych linii i zmarszczek oraz subtelne dodanie objętości w okolicach policzków i ust nie tyle co zmienia nasz wygląd, co przede wszystkim poprawia nasze samopoczucie i wpływa na pewność siebie. A przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi. 

Czym są wypełniacze?

Wstrzykuje się je w skórę, aby odbudować utraconą objętość tkanki lub wygładzić zmarszczki i bruzdy powstałe w wyniku procesu starzenia się. Zazwyczaj bazują na kwasie hialuronowym. I nie jest to substancja obca, której należy się bać - ten cudowny polisacharyd przecież występuje naturalnie w naszej skórze. To popularny składnik wielu kosmetyków nawilżających, który wiąże 250 cząsteczek wody więcej, niż sam waży

Kwas hialuronowy - działanie

 

Kwas hialuronowy sprawia, że skóra jest gładka, promienna i doskonale nawilżona. Wraz z wiekiem jego ilość w skórze spada, przez co traci ona swoje młodzieńcze napięcie i młody wygląd. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym poziom naturalnie występującego kwasu może być stale uzupełniany, a samo starzenie się skóry, spowolnione. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego powtarza się co 12-18 miesięcy - w tym czasie ulega on rozpadowi w tkankach. 

Kwas hialuronowy używany przy pierwszych zabiegach był pozyskiwany z tkanek zwierzęcych

Po raz pierwszy wyizolowano go w 1934 roku na Uniwersytecie Columbia z… ciałka szklistego oka krowy. W latach 80. kontynuowano próbę pozyskania kwasu z kogucich grzebieni, płetw rekina czy gałki ocznej bydląt. W rezultacie pionierskie zabiegi z wykorzystaniem kwasu powodowały liczne reakcje alergiczne i odrzuty tkankowe. 

Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla skóry

Dziś panaceum piękna pozyskiwane jest w procesie fermentacji bakteryjnych i pochodzących z niepatogennych szczepów Streptococcus Equi. Ma niemal identyczną budowę chemiczną jak kwas hialuronowy występujący naturalnie u człowieka, więc nie ma ryzyka odrzutu i alergii. 

Użycie kwasu hialuronowego najwyższej jakości gwarantuje sukces zabiegu

 

Idealny kwas hialuronowy nie zmienia mimiki, nie przemieszcza się oraz umożliwia zachowanie naturalnej geometrii twarzy. Uznanie profesjonalistów przeprowadzających zabieg i pacjentów zdobyły włoskie produkty marki INFINI, która stworzyła kwas hialuronowy niepowtarzalnej jakości. Produkowany we włoskiej fabryce kwas hialuronowy jest pochodzenia niezwierzęcego. Charakteryzuje go specyficzna konstrukcja, dzięki której wykazuje doskonałe właściwości reologiczne i dynamiczne. Dzięki wieloetapowemu systemowi produkcji i technologii napowietrzania kwasu, jest on wyjątkowo plastyczny i łatwo integrujący się z tkanką.

Wypełniacze i botoks to nie to samo

Kwas hialuronowy używany jest do wypełnienia i korekcji, a botoks hamuje nadmierne ruchy mięśni. Za pomocą botoksu wypełnia się zmarszczki dynamiczne, gdy kwas hialuronowy pozwala wypełnić te statyczne, np. bruzdy nosowo-wargowe. Kwas hialuronowy gwarantuje natychmiastowe efekty: skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej nawilżona, gdy na działanie botoksu trzeba poczekać. 

Satysfakcjonujące efekty w medycynie estetycznej gwarantuje wybór odpowiedniej osoby, która wykonana zabieg oraz użycie preparatu najlepszej jakości. Dla podtrzymania efektu zabieg należy powtórzyć po upływie roku. W tym czasie kwas hialuronowy samoistnie rozpada się w tkankach. Pamiętaj, że droga do zachowanie młodego, świeżego i promiennego wyglądu nie jest łatwa. Zabiegi medycyny estetycznej nie zastąpią kompleksowej rutyny pielęgnacyjnej, dlatego nie zapominaj o codziennym oczyszczaniu, nawilżaniu i ochronie przeciwsłonecznej skóry.