#1

Kino na Granicy

Na majowy weekend jedziemy do Cieszyna, miasta które łączy Czechy i Polskę. Festiwal Kino na Granicy łączy też kinematografie tych krajów, tematy i ludzi. Już po raz 21. W tym roku zwłaszcza kuszą nas debaty, retrospektywy, wykłady i spotkania z twórcami. Będzie można zobaczyć nowe filmy polskie, czeskie i słowackie, ale też – ikoniczne obrazy, np. w sekcji „Femme fatale”. To festiwal, na który przyjeżdżają prawdziwe, wielkie gwiazdy kina polskiego.

Kino na Granicy, Cieszyn 27.04-3.05

#2

Vox Lux

Wystarczyłoby powiedzieć: Natalie Portman i Jude Law. Ale do tego dochodzi świetnie opowiedziana historia gwiazdy pop, nietypowe środki artystyczne, wspaniała, mocna stylizacja i dobra muzyka. 26 kwietnia wszyscy idziemy do kina na film „Vox Lux”.

#3

Sufrażystki i sufrażetki

Pięknie ilustrowana książka opowiada historie kobiet, które walczyły o prawo do głosu. Są równie pasjonujące, jak wiele bajek, które czytacie dzieciom. Tyle, że zdarzyły się naprawdę. Aktywistki, działaczki, pomysłodawczynie paradują przez strony tej książki w pięknych strojach i z pięknymi umysłami. Narysował i napisał: David Roberts. Wydał Egmont.