#1

Juliusz

Juliusz - wreszcie komedia, na której nie wstyd się śmiać. I którą można oglądać bez zażenowania. Zabawna, chwytająca za serce (ale nigdy wbrew widzowi), mądra, ze świetną obsadą.

Juliusz (Wojciech Mecwaldowski) to nauczyciel plastyki w liceum (zarządzanym przez Andrzeja Chyrę). Mężczyzna o smutnych oczach i sporej podatności na stres, znacznie mniej wyluzowany i znacznie bardziej nieśmiały wobec kobiet, niż jego ojciec (Jan Peszek!) – malarz artysta po trzech zawałach. Tu już jest dobrze, ale na tym się nie kończy, bo Juliusz poznaje miłość – piękną weterynarz w ciąży (Anna Smołowik). Oczywiście wiadomo, jak to się skończy, ale po drodze zdarzy się sporo nieoczekiwanych sytuacji – np. pojawią się w tzw. rolach cameo wspaniałe nazwiska: Maciej Stuhr i Jerzy Skolimowski!

Juliusz, w kinach od 14 września

#2

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

To będzie 43 edycja tej wspaniałej imprezy, podczas której upadają mity, ale i spełniają się marzenia. W Gdyni będziemy oglądać najnowsze filmy: Filipa Bajona, Marka Koterskiego, Krzysztofa Zanussiego, Agnieszki Smoczyńskiej, Kingi Dębskiej, Jagody Szelc, Wojciecha Smarzowskiego, Jana Jakuba Kolskiego…  To festiwal wielkich reżyserów, tematów, myśli i trendów w kinie. Elle jest patronem medialnym festiwalu – będziemy relacjonować co dzieje się w Gdyni, pisać o filmach i rozmawiać z ich twórcami. Wręczymy też Kryształową Gwiazdę ELLE za ważny temat, intensywną obecność, odwagę by tworzyć po swojemu. Za siłę kreacji i pasji.

Gdynia, 17-24 września

Tymczasem w Warszawie…

Jak zawsze jesień otworzą dwa ciekawe festiwale muzyczne. Najpierw centrum miasta rozgrzeją afrykańskie rytmy Skrzyżowania Kultur (16-22.09). A potem płynnie wejdziemy w strefę awangardy, eksperymentu, inspiracji i nowości – drugą połowę września opanuje Warszawska Jesień (21-29.09). Legendarny festiwal muzyki współczesnej zaanektuje najciekawsze miejsca – odbędą się koncerty, spotkania, spektakle, instalacje interaktywne.