#1

LETNIA SZKOŁA ŻYCIA

Do portowego miasteczka na południu Francji przyjeżdża znana pisarka z Paryża, żeby prowadzić warsztat literacki. Będzie próbowała zainspirować grupę lokalnej młodzieży do napisania powieści kryminalnej. Odkryją mocne historie – w miasteczku i w sobie. Najciekawsze jednak będzie to, co wydarzy się między nami i czego się o sobie dowiedzą: ona, kobieta z dobrą pozycją i oni – dopiero wchodzący w życie i to raczej pozbawione świetlanych perspektyw – młodzi mieszkańcy Francji. Dokonujący najważniejszych wyborów: czy ich życie będzie walką, czy kompromisem. Film, który wrze od ukrytych pragnień.

Letnia szkoła życia od piątku w kinach

#2

7 SŁUCHOWISK NA ŻYWO

Na swoje 70 urodziny Empik organizuje słuchowiska na żywo. Aktorzy i lektorzy czytają polskie powieści z towarzyszeniem muzyki i efektów dźwiękowych. Każde wykonanie odbywa się tylko raz.

Najbliższe czytanie już dziś, w piątek, w Bar Barbara we Wrocławiu. Będzie można usłyszeć powieść Olgi Tokarczuk, „Prawiek i inne czasy”. Czytają: Anna Szawiel, Ewa Abart, Filip Kosior, Tomasz Sobczak.

Kolejne: „Szpital Przemienienia” Stanisława Lema – 19.09 SPATiF w Sopocie, „Piękni dwudziestoletni” – 11.10, Cafe Kulturalna w Warszawie.

#3

DRZEWA – PIĘKNA KSIĄŻKA

Kolejny skarb od Wydawnictwa Dwie Siostry. Przyznam się tu, że nie wszystkie książki dla dzieci oddaję mojej maleńkiej siostrzenicy. Niektóre trzymam na swoich półkach obok albumów o sztuce i modzie. Oto „Drzewa” – wspaniały, wielkoformatowy zbiór świetnie skomponowanych tablic, które pokazują wszelkie przygody drzew. Autorzy: Piotr Socha i Wojciech Grajkowski.