#1

BIG BOOK FESTIWAL

Każda edycja festiwalu Big Book odbywa się w innym miejscu Warszawy. Było już czytanie Mrożka na Dworcu Centralnym i Iwaszkiewicza w hali ze schodami ruchomymi. Organizatorkom i pomysłodawczyniom festiwalu, Annie Król i Paulinie Wilk, zawsze  udaje się zaprosić do udziału wspaniałe nazwiska, wielkich aktorów, reżyserów, muzyków. No i oczywiście pisarzy – ci przyjeżdżają z całego świata, by wziąć udział w spotkaniach, wywiadach, debatach. Tegoroczna edycja odbędzie się w Fun Park & Arenie Wspinaczkowej. Festiwal otworzy spektakl multimedialny z udziałem wspaniałych aktorek: Aleksandy Justy, Gabrieli Muskały, Justyny Wasilewskiej, Julii Wyszyńskiej. Big Book: 22-24 czerwca

#2

WYJEŻDŻAMY

Dziś w Nowym Teatrze wielka premiera – wybitny reżyser Krzysztof Warlikowski pokaże swój najnowszy spektakl „Wyjeżdżamy”. Oparty na sztuce Hanocha Levina, lubianego i często wystawianego w Polsce dramaturga. Zespół teatru składa się z wielkich gwiazd i nie mniej znakomitych aktorów współpracujących, dziś na scenie będzie można zobaczyć: Agatę Buzek, Magdalenę Cielecką, Ewę Dałkowską, Małgorzatę Hajewska–Krzysztofik, Jadwigę Jankowska-Cieślak, Dorotę Kolak, Monikę Niemczyk, Maję Ostaszewską, Jaśminę Polak, Magdalenę Popławską, Andrzeja Chyrę, Bartosza Gelnera, Macieja Gąsiu Gośniowskiego, Wojciecha Kalarusa, Marka Kalitę, Rafała Maćkowiaka, Zygmunta Malanowicza, Piotra Polaka, Jacka Poniedziałka.

Spektakl będzie grany do 20 czerwca.

#3

PORTRETY ANNIE LEIBOVITZ

Wielkie nazwiska i wielkie historie pokazane zakulisowo, intymnie. Albo: monumentalne kompozycje, jak renesansowe obrazy książąt, tyle że z udziałem gwiazd. Annie Leibovitz wydaje kolejny album ze swoimi zdjęciami, pełen zbliżeń i oddaleń. Są tu też przedmioty, miejsca pracy, dowody na istnienie historii pokazanych tuż obok. Wspaniały album ukazuje się nakładem wydawnictwa Rebis. Zobaczcie wideo Kultutalna ELLE – pokazujemy co kryje się w środku!