#1

Rok za rokiem

Sześć odcinków nowego brytyjskiego serialu opowiada o rodzinie Lyonsów mieszkających w Manchesterze. Jest wśród nich aktywistka polityczna, która ryzykuje życiem, by nakręcić eksplozję na chińskiej wyspie. Doradca finansowy, który traci wszystkie oszczędności, kiedy upada system bankowy. Jego córka, która marzy, by stać się transczłowiekiem i gej pracujący w ośrodku dla uchodźców. A wszystko to dzieje się w niedalekiej przyszłości – zahaczonej jednak o naszą teraźniejszość. Twórcy serialu snują więc całkiem prawdopodobną wizję na temat tego, jak potoczą się losy świata. W serialu gra Emma Thompson – wciela się w liderkę polityczną robiącą szumną karierę. Znakomity serial można oglądać na HBO GO.

 

#2

What If

A co jeśli Renee Zellweger wcale nie jest już słodko zagubioną Bridget Jones, tylko zimną, wyrachowaną, psychopatyczną bizneswoman? I ma taką moc, żeby zmieniać świat? Nowy serial Netflixa ma wszelkie zadatki na dobrą produkcję: pomysł, wspomnianą gwiazdę i ładne lokacje. A jednak okazuje się dziwolągiem, pomieszaniem kina gatunkowego i soap opery. Bardzo retro, chyba nie zamierzenie.

 

#3

Big Book Festival

Lifestyle’owe święto książek. Nasz ulubiony festiwal czytelników i pisarzy. Zawsze zaskakuje formą – jeśli spotkania, to często w nietypowych formułach, jeśli czytanie, to grupowe i pełne humoru. Poza tym: spektakle, debaty, spacery, zwiedzania, gry. Tegoroczna edycja odbędzie się w trzech miejscach, wszystkie na Mokotowie, w zasięgu rozkosznego spaceru: Big Book Cafe, Centrum Kultury Łowicka i Muzeum Władysława Broniewskiego. Przyjadą goście ze świata, m.in. Ayobami Adebayo – gwiazda literacka z Nigerii, Szwedka Therese Bohman, Helga Flatland z Norwegii, Maria Hesse z Hiszpanii. Elle prowadzi jedną z festiwalowych debat: spotkanie z projektantami mody. Spytamy ich o najważniejsze książki i co w ich życiu zmieniły. Koniecznie bądźcie na Big Booku!

21-23 czerwca w Warszawie