Czysta krew
To będzie siódmy i już ostatni sezon "Czystej krwi", serialu, który utwierdził panowanie wampirów w popkulturze i na zawsze przełamał ich wizerunek jako mrocznych i nieco groteskowych istot mieszkających w gotyckich zamkach. Serial startował w 2008 roku, bijąc wówczas rekord popularności wszystkich seriali produkowanych przez HBO. Jak wiadomo, ten rekord z kolei został ostatnio pobity przez "Grę o tron". Nowe odcinki "Czystej krwi" będą emitowane od poniedziałku 23 czerwca o godzinie 23.00. Trochę na otarcie łez po zakończonym właśnie sezonie "Gry". A może na otarcie krwi? ;)

fot. serwis prasowy

 fot. serwis prasowy


Druga kobieta
W ten weekend (sobota i niedziela o 20.00) w TR Warszawa można zobaczyć najnowszy spektakl Grzegorza Jarzyny, "Druga kobieta". To teatralna adaptacja filmu Johna Cassavetesa z lat 70. "The Opening Night". Metaforyczna, introwertyczna i ciągle bardzo aktualna opowieść wewnętrzna aktorki, która z wiekiem nabiera świadomości, ale traci uwielbienie. Albo tak jej się wydaje. Doskonała obsada: Danuta Stenka, Adam Woronowicz, Dawid Ogrodnik, Roma Gąsiorowska.

fot. Magdalena Łazarczyk

Najkrótsza noc
Noc z soboty na niedzielę to najkrótsza noc w roku. I pierwsza noc lata. W Warszawie wokół Wisły (na Podzamczu, w klubie Temat Rzeka) juz w sobotnie popołudnie będą trwały zabawy nawiązujące do tradycji puszczania wianków na wodzie.

A w Królikarni koncert o świcie. Zacznie się o 4.16 rano w niedzielę. W świergot budzących się w drzewach pięknego parku ptaków wplecione zostaną dźwięki eksperymentalnej kompozycji i set dj-ski. To brzmi dobrze!