"Shining Light" to spektakl koreańskiego teatru tańca, który odbędzie się już 11 kwietnia w Teatrze Studio w Warszawie. Grupa ChangMu rekonstruuje różne okresy koreańskiej historii. Przez 35 lat odwiedziła dwadzieścia krajów i zdążyła oczarować publiczność m.in. w Berlinie, Moskwie i Sydney. Teraz Warszawa. Nareszcie!

SHINING LIGHT, Teatr tańca "Kim MaeJa ChangMu Dance Company", 11 kwietnia o 19.00, Teatr Studio w Warszawie.

Fot.materiały prasowe

Fot.materiały prasowe

Już wkrótce premiera filmu o znakomitym pisarzu, publicyście, scenarzyście Jerzym Pilchu. "Film o Pilchu" to opowieść złożona z głosów jego przyjaciół i wypowiedzi samego bohatera. Pilch opowie o dzieciństwie w Wiśle, wpływie kobiet na jego osobiste decyzje, relacjach z rodzicami i kilku obsesjach. Na przykład erotycznej.

FILM O PILCHU, reż. Adam Lewandowski, Kino Pod Baranami, Kraków, premiera: 18 kwietnia.

Fot.materiały prasowe

W Teatrze Powszechnym w Warszawie premiera "Mewy". W dramacie Czechowa grupa artystów spędza wakacje na prowincji, przenosząc tam swoje frustracje, miłości, tęsknoty i pragnienie splendoru oraz sławy. Jak ten tekst przeczyta dziś Wojciech Faruga? Premiera już w sobotę.

MEWA, reż. Wojciech Faruga, premiera: 8 kwietnia, kolejne spektakle: 18-20 kweitnia. Teatr Powszechny w Warszawie.

Fot.materiały prasowe

Jeśli masz w rodzinie dzieci, koniecznie wybierz się na Targi Książki Dziecięcej - znajdziesz tam doskonałe prezenty dla milusińskich na cały rok. W programie spotkania z autorami bestsellerów, gry i zabawy, warsztaty i rozstrzygnięcie konkursu "Przecinek i kropka".

PRZECINEK I KROPKA, Targi Książki Dziecięcej, 8-9 kwietnia, Plac Unii City Shopping, Warszawa.