Psycholog John Flugel jako pierwszy postawił to pytanie w w swojej książce z 1930 roku "Psychology of Clothes" i nadał temu zjawisku tytuł The Great Male Renunciation. Ta tajemnicza nazwa opisywała stopniową rezygnację z indywidualności i teoretyzowała, dlaczego mężczyźni zaczęli ubierać się tak monotonnie.

W tym odcinku poznacie fascynujący, tragiczny życiorys mężczyzny, który był dla mody męskiej tym, kim Robespierre dla Rewolucji Francuskiej – i jednocześnie pierwszym celebrytą, który posłużył też Oscarowi Wilde jako inspiracja do stworzenia "Doriana Graya". Poznacie też opinie na temat mody męskiej projektantów Tomasza Armady oraz Kamila Wesołowskiego

Najlepsze podcasty na wakacje. Redakcja ELLE.pl poleca swoje ulubione cykle o tematyce kryminalnej, społecznej i rozrywkowej>>

A$AP Rocky i Harry Styles nie boją się sięgnąć po sznur pereł albo jedwabną apaszkę. Czy jest szansa, że mężczyźni na dobre przekonają się zabawy swoim wyglądem? Posłuchajcie.  

Karolina Liczbińska jest dziennikarką i entuzjastką historii mody. W latach 2016-2019 mieszkała w Londynie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem dziennikarstwo mody na uczelni London College of Fashion. Jej teksty o tematyce modowo-lifestyle’owej zostały opublikowane przez BRICKS Magazine i _shift; obecnie współpracuje z włoskim magazynem Lampoon, gdzie pisze artykuły skupione na ekologicznym aspekcie mody. Współpracowała z LOVE Magazine, Sunday Times Style i Glamour.