Na pewno większość z was zna ten film! "Książę w Nowym Jorku" opowiada historię afrykańskiego księcia Akeema, który wyrusza do USA w poszukiwaniu prawdziwej miłości, a dokładnie wybranki serca. Na sequel tej kultowej komedii romantycznej musieliśmy czekać ponad 30 lat, ale okazuje się, że cierpliwość opłaciła się. Co wiemy o nowej produkcji? A najważniejsze, czy na planie pojawią się Eddie Murphy i Arsenio Hall?

Zobacz też:Komedie romantyczne 2019 >>

"Książę w Nowym Jorku 2": szczegóły nowego filmu

O drugiej części poinformował sam Eddie Murphy, a serwis Deadline ujawnił szczegóły nowej historii. Podobno książę Akeem, władca państwa Zamunda dowie się, że w odległej Ameryce mieszka jego syn, o istnieniu którego nie miał wcześniej pojęcia. Arystokrata wróci do USA, żeby poznać swojego tajemniczego potomka. Angaż do "Księcia w Nowym Jorku 2" już otrzymali: Arsenio Hall, Shari Headley, John Amos, a także James Earl Jones. Prace nad filmem mają ruszyć jeszcze w tym roku. Za reżyserię odpowiedzialny będzie Craig Brewer ("Footloose", "Jęk czarnego węża")

"Książę w Nowym Jorku": fabuła

W opisie dystrybutora możemy przeczytać: Afrykański książę Akeem ma się ożenić. Rodzice znaleźli mu godną partnerkę, która jest w stanie wykonać każde jego polecenie, nawet te najgłupsze w stylu "szczekaj". Akeem nie jest z tego powodu zadowolony, gdyż sam chce zadecydować o wyborze swej partnerki. Dostaje od rodziców przyzwolenie, że jeśli nie znajdzie do pewnego dnia kandydatki, ci wybiorą za niego. Wraz ze swym przyjacielem wyruszają do Nowego Jorku, w poszukiwaniu odpowiedniej kobiety. Ale świat Ameryki jest zupełnie inny niż mogło to się wydawać młodemu księciu...