Brytyjska rodzina królewska obchodzi kolejne urodziny! W niedzielę świętowano wiek królowej Elżbiety (ma już 93 lata!), a dziś roczek skończył książę Louis. "Książę i księżna Cambridge z radością dzielą się nowymi zdjęciami księcia Louisa, który jutro obchodzi swoje pierwsze urodziny" - możemy przeczytać w opisie zdjęć zamieszczonych na instagramie Pałacu Kensington. To pierwsze fotografie chłopca od wielu miesięcy. Zauważyliście jak bardzo podobny jest do starszego brata, księcia Jerzego?Zaprezentowane kadry wykonała Kate Middleton na początku kwietnia w wiejskiej posiadłości Anmer Hall (Norfolk).

Modne fryzury: grzywka Kate Middleton w stylu francuskim to hit ostatnich miesięcy. Jak teraz wygląda księżna? [trendy wiosna 2020] >>

To ulubiony krem na zmarszczki Kate Middleton i Michelle Obamy. W jego składzie znajdziecie organiczny botoks, a na dodatek kupicie go także w Polsce! >>

Książę Louis skończył rok! Kate Middleton i książę William opublikowali nowe zdjęcia syna

Mały książę urodził się 23 kwietnia 2018 roku w londyńskim szpitalu św. Marii (w skrzydle Lindo). Rodzice zdecydowali, że najmłodszy syn będzie nazywał się Louis Arthur Charles. Skąd ten wybór? Jak podał wtedy Daily Mail, był to hołd dla lorda Louisa Mountbattena, ostatniego wicekróla Indii i przedostatniego gubernatora generalnego Indii, który zmarł w 1979 roku, w wieku 79 lat. Podobno książę Filip oraz książę Karol byli bardzo związani z "wujkiem Dickie'em". Drugie imię, czyli "Alexander" nosi również Jerzy, starszy brat małego Louisa. Na dodatek, 5-latek na trzecie ma też Louis. Ostatnie zostało wybrane na część ojca Williama, czyli księcia Karola.

Chrzciny księcia Louisa zorganizowano w Londynie, a dokładnie w niedostępnym dla turystów Pałacu św. Jakuba (St. James’s Palace). Malutki książę miał na sobie tego dnia robioną ręcznie replikę królewskiej szaty uszytą przez Angelę Kelly (krawcową królowej Elżbiety II). Oryginalne ubranko (Royal Christening Robe) wykonane z koronki Honiton i satyny pochodzi z 1841 roku i należało do najstarszej córki królowej Wiktorii. Książę Louis ma aż sześciu rodziców chrzestnych! To przyjaciele Kate Middleton i księcia Williama. Matkami chrzestnymi zostały: Lady Laura Meade (żona przyjaciela księcia Williama, który jest ojcem chrzestnym księżniczki Charlotte), Hannah Carter (przyjaciółka księżnej Cambridge) oraz Lucy Middleton (kuzynka Kate). Tytuł ojca chrzestnego otrzymali: Nicholas van Cutsem (biznesmen w branży deweloperskiej, przyjaciel Williama z czasów dziecięcych), Guy Pelly (wieloletni przyjaciel Williama, Harry'ego i Kate, właściciel klubu nocnego), Harry Aubrey-Fletcher (przyjaciel Williama z czasów szkolnych). 

Książę William i Kate Middleton mają jeszcze dwójkę dzieci - pierworodny, książę Jerzy urodził się  22 lipca 2013 roku, a księżniczka Charlotte 2 maja 2015 roku.