Książę Karol ma koronawirusa

Brytyjski monarcha od kilku dni wykazywał objawy charakterystyczne dla COVID-19, w związku z czym przeszedł badanie na obecność koronawirusa (wykonano je w Aberdeenshire). Okazuje się, że wynik testu był pozytywny, co oznacza, że książę Karol ma koronawirusa. Przebadana została również Kamila, księżna Kornwalii, ale według wyników nie jest ona zarażona. 

Królewski rzecznik prasowy poinformował dziennikarzy o tym, że książę Karol wykazuje łagodne objawy i czuje się dobrze. Zarówno on, jak i Kamila przebywali niedawno w posiadłości w Balmoral, gdzie pracowali od jakiegoś czasu, jednak przez ostatnie kilka tygodni książę wykonywał również swoje publiczne obowiązki, dlatego nie da się określić źródła zarażenia.

Jak zrobić maseczkę higieniczną? Oto prosty sposób na uszycie maski ochronnej przeciw koronawirusowi>>

Zgodnie z zaleceniem lekarzy oboje będą się teraz izolować w domu i przestrzegać się do zaleceń kwarantanny. Książę Karol ma 71 lat. To kolejna znana osoba, która jest zarażona koronawirusem - wyniki z pozytywnym testem na przestrzeni ostatni tygodni otrzymali między innymi Tom Hanks i jego żona Rita Wilson, Olga Kurylenko, kilku koszykarzy m.in. Rudy Gobert i Donovan Mitchell, zawodnicy drużyny Utah Jazz, czy piłkarze, np. Daniele Rugani, a także Sophie Trudeau, żona premiera Kanady Justina Trudeau, czy siostra Matthew Brodericka.

Olga Kurylenko ma koronawirusa. To kolejna gwiazda, u której wykryto COVID-19. Jak czuje się aktorka?>>