Już wiemy kto poprowadzi Meghan Markle do ołtarza! Przez ostatnich miesięcy plotkowano na temat tego, czy to ojciec czy może matka panny młodej wypełni ten obowiązek. Na dzień przed ślubem Meghan Markle i księcia Harry'ego pałac Kensington ujawnił kto dostąpi tego zaszczytu. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, tę funkcję otrzymał następca brytyjskiego tronu, książę Karol. "Książę Walli jest szczęśliwy, mogąc w ten sposób powitać pannę Markle w rodzinie królewskiej.

Ojciec Meghan, Thomas Markle w tym tygodniu stał się "bohaterem" afery związanej ze zdjęciami paparazzi. Okazało się, że 73-latek zarabiał na fotografiach pokazujących jak "przygotowuje się" do ślubu córki. Ujęcia miał zrobić będący z nim w zmowie paparazzi. Wszystkie kadry powstały w meksykańskim Rosarito w Meksyku, gdzie mieszka ojciec Meghan Markle. Potem do mediów trafiła informacja, że Markle przeszedł zawał i czeka go operacja. Jak podał TMZ zły stan zdrowia był następstwem stresu wywołanego przez jego syna, który opublikował lis do księcia Harry'ego. Brat Meghan chciał, żeby brat księcia Williama zrezygnował ze ślubu.

Przypomnijmy, 19 maja o godz. 12.00 (13.00 czasu polskiego) para powie sobie "tak" podczas ceremonii zorganizowanej w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Na uroczystość zaproszono ok. 600 osób, w tym członkinie zespołu Spice Girls, Serenę Williams, Patricka J. Adamsa, Eltona Johna, Rihannę, Ellie Goulding, a także byłe dziewczyny 33-letniego księcia - Chelsy Davy (z którą był w 7-letnim związku) i  Cressidę Bonas (para spotykała się przez dwa lata). Mszę poprowadzi wielebny David Conner (dziekan Windsoru), a przysięgę małżeńską Meghan Markle i książę Harry wypowiedzą przed Justinem Welby'm, arcybiskupem Cantenbury. Godzinę później odbędzie się parada konna po Windsorze.