Meghan Markle i Książę Harry: rezygnacja

Meghan Markle i książę Harry o rezygnacji z pełnienia funkcji wyższych rangą członków rodziny królewskiej, poinformowali świat za pośrednictwem oświadczenia na Instagramie. Temat do dzisiaj wzbudza emocje i to nie tylko w brytyjskich mediach. Oświadczenie zaskoczyło zarówno królową, jak i fanów pary Sussex. 

,,(...) Zamierzamy wycofać się jako członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, przy jednoczesnym dalszym wspieraniu Jej Królewskiej Mości Królowej. Czujemy się przez Was zachęceni, w szczególnie w ostatnich latach, do dokonania tej zmiany i jesteśmy na to gotowi. Planujemy teraz podzielić czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasze obowiązki wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. (...)" – napisali w oświadczeniu.

Meghan Markle i książę Harry spodziewają się drugiego dziecka! Księżna Sussex jest w ciąży

Meghan Markle i Książę Harry: wywiad u Opry Winfrey

Amerykańska stacja telewizyjna CBS opublikowała dwa teasery długo wyczekiwanego wywiadu z Harrym i Meghan. W najbliższą niedzielę para udzieli wywiadu u Opry Winfrey, w którym opowiedzą m.in. o presji związanej z wiecznym byciem pod obserwacją mediów, rodzicielstwie czy prowadzonej działalności filantropijnej. W zapowiedzi pierwszego wywiadu pary, od czasu rezygnacji z królewskich tytułów słyszymy także fragment dotyczący matki Harry'ego, zmarłej tragicznie w wypadku samochodowym księżnej Diany.

„Czuję ulgę i radość, że siedzę tutaj i rozmawiam z Tobą, wraz z żoną u mojego boku. (...) Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musiało być dla niej - przechodzić przez ten proces samodzielnie przez te wszystkie lata, ponieważ dla nas dwojga było to niewiarygodnie trudne. Ale my przynajmniej mamy siebie nawzajem". - powiedział w zapowiedzi Książę Harry

Emisja wywiadu Harry'ego i Meghan została zaplanowana na niedzielę, 7 marca w amerykańskiej stacji CBS.